Presne 11. júla príde ten moment, keď sa svetu predstaví najrýchlejšia Škoda Octavia RS všetkých čias. Stane sa tak priamo na Festivale rýchlosti v anglickom Goodwoode, kam sa každý rok zbiehajú petrolheadi z celého sveta. A kde inde predstaviť takéto auto? Navyše si táto novinka aj strihne preteky do vrchu priamo na akcií. V skratke bude nová Škoda Octavia RS dlhšia, širšia a ľahšia než jej predchodkyňa a celkom určite je to najrýchlejšia sériová Octavia, ktorá bola doteraz vyrobená. A ako bude vyzerať? Tak to si v automobilke veľmi dobre strážia a táto mriežka je doteraz to jediné, čo z nej oficiálne poznáme.

Našťaste tu máme zopár pacientov ako Cypo Design, čo si novú Octaviu RS nakreslia skôr, než ju automobilka ukáže. Takže čo na ňu poviete? Budé takáto aj v skutočnosti?

Octavia RS v kombíku? Takto si ju predstavuje Cypo Design.

Goodwood Festival of Speed je motoristická akcia, ktorá sa od roku 1993 každoročne koná v areáli Goodwood House v Goodwoode pri Chichesteri v grófstve West Sussex v južnom Anglicku. Takže ani nemusí byť úplne márne rozmýšlať o výlete na toto miesto. Usporiadateľom je športový nadšenec Charles Gordon-Lennox (alias Lord March), ktorý si jednoducho zaumienil, že tu opäť oživý motoristického ducha. Je to najväčšia a najprestížnejšia akcia svojho druhu na svete, ktorá každoročne privíta až 200 000 nadšených fanúšikov.