Bugatti Chiron českého miliardára Radima Passera vyrazilo na nemeckú diaľnicu po dôkladnej prehliadke priamo výrobcom. Na rovnom úseku nemeckej diaľnice A2, ktorá spája Berlín a Hannover, vodič dosiahol maximálnu rýchlosť 417 km/h. Toľko známe fakty.

Na ministerstve dopravy z toho nie sú príliš nadšení

Aj keď bol český podnikateľ z výsledku nadšený, nemecké ministerstvo i samotný minister dopravy Volker Wissing to vidia trochu inak. Vo svojom prehlásení sa úradníci stavajú proti akémukoľvek chovaniu, ktoré ohrozuje alebo by mohlo viesť k ohrozeniu účastníkov cestnej premávky. Zdôraznili tiež, že podľa nemeckých zákonov musia vodiči jazdiť len tak rýchlo, aby mali svoje vozidlo neustále pod kontrolou, čím chceli dať samozrejme najavo, že sa im celý pokus nepáčil.

Passera podobným spôsobom kritizoval aj nemecký autoklub ADAC, podľa neho to bolo nezodpovedné. Situácia sa však naďalej vyvíja a je nutné dodať, že zatiaľ v neprospech českého podnikateľa.

Aj keď polícia najprv nevidela žiadne dôvody, prečo by mala jazdu na úseku s neobmedzenou rýchlosťou vyšetrovať, po ďalšom skúmaní svoje pôvodné stanovisko prehodnotila. Podľa najnovších správ je český korunový miliardár vyšetrovaný kvôli podozreniu zo zakázaných pretekov a štátne zastupiteľstvo má prípad podrobne preskúmať. Okrem pokuty tak Passerovi môže hroziť aj dvojročný trest za mrežami.

Len pre poriadok pripomíname, že v Nemecku sa už dlhšie vedú debaty o zrušení neobmedzenej rýchlosti a nepochybne bude zaujímavé sledovať, či tento prípad diskusie nejako ovplyvní. Kým budeme mať nové informácie, môžete si pozrieť on-board video zo spomínanej jazdy.

Zdroj: Auto.czNovinky.cz