Musk si pohneval fanúšikov

Vodiči Tesly sú bežne vytláčaní z cesty či blokovaní na nabíjačkách, zistil nedávny prieskum v americkej Iowe. Aj keď sú majitelia Tesly poväčšine spokojní so svojimi vozidlami, už dlhšie si mnohí želajú, aby bol generálny riaditeľ spoločnosti menej kontroverzný. Priania zjavne nepomohli – Musk v poslednej dobe rozohral veľké vášne ohľadom prevzatia Twitteru. Zrušil pritom ban Donalda Trumpa na sociálnej sieti, čím spustil novú vlnu nesúhlasu. Tentoraz to v Spojených štátoch „schytal“ od liberálnejšie ladených nadšencov elektromobility.

Nenávisť voči Tesle však nemusí byť čisto dielom Elona Muska. Nepriateľstvo môže byť smerované k elektrickým vozidlám vo všeobecnosti. „Ľudia nás vytláčajú na diaľnici, ukazujú nám prostredník, kričia na mňa cez okná,“ hovorí Theresa Ramsdell z amerického štátu Washington. Jej skúsenosť nie je ani zďaleka zriedkavá, píše The Guardian, ktorý sa rozhodol pozbierať viac skúseností amerických motoristov.

Ďalší z nich hovorí o tom, že v Spojených štátoch sa situácia líši naprieč regiónmi, no v mnohých oblastiach nie sú elektrickým autám priveľmi naklonení. „Stretnete niekoho s veľkým dieselovým pickupom, kto rád vyjadruje svoju nespokojnosť s myšlienkou mať elektrické auto...,“ rozpráva John Shevelew a ďalšia respondentka len potvrdzuje jeho slová.

Zatiaľ čo Tesla stále dosahuje úspechy z hladiska predajov, o slovo sa čoraz viac bijú ďalšie automobilky. Či tento faktor bude mať vplyv na to, ako sa ostatní motorosti správajú k autám od Tesly na cestách, ukáže len čas.

Zdroj: The Guardian / Carscoops