Ford čerpal pri tomto pokuse skúsenosti z minuloti. Pretože presne to isté robili už pred polstoročím. V roku 1964 vystavili model Mustang Convertible na vrchole Empire State Building. V tej dobe to bola najvyššia budova sveta. O 50 rokov neskôr, teda v apríli tohto roku, tak urobili znovu. Tento krát však vystavovali šiestu generáciu už legendárneho Mustangu. Celá operácia však mala jednu chybičku. Empire State Building už dávno nie je najvyššou budovou sveta.

Ford Mustang Convertible na streche Empire State Building v roku 1964.

Ford medzičasom expandoval na nové trhy v Afrike a na Blízkom východe. Zhodou náhod práve tu stojí najvyššia budova sveta. Takmer 830 metrový mrakodrap Burj Khalifa sa týči nad Dubajom. Nápad na seba nenechal dlho čakať. Vo Forde padlo rozhodnutie prezentovať nový Mustang práve na Burj Khalifa. Auto umiestnili na 112. poschodie, do výšky 399 metrov nad zemou.

Ford Mustang Convertible na streche Burj Khalifa v roku 2014.

Ale ako dostať auto na 112. poschodie? No presne ako v prípade Empire State Building...Výťahom. Keďže sa Mustang kvôli svojej veľkosti do výťahu nezmestí, najskôr ho technici rozobrali a na Burj Khalife opäť postavili. Mustang rozdelili na šesť častí. Jeho spätné zostavenie na streche im trvalo 12 hodín.

Zdroj: autoblog.com