Pri estetickej úprave sa často myslí na exteriér, no nemenej dôležitý a niekedy aj zásadnejší pre posádku je interiér. Ktokoľvek auto šoféruje či sa ním vezie, vždy je vnútri a teda vníma všetko práve dnu vozidla. Samozrejme, medzi vnemy patrí aj hmat, teda môžeme sem zaradiť napríklad poťahy, ďalej sluch a teda kvalita audiosystému či samotného autorádia.

Čuchom zistíte viac

Nemenej dôležitý vnem je ale práve čuch a sem jednoznačne patria správne a adekvátne vôňe do auta. Existuje množstvo štúdii, aká vôňa by mala byť vo vozidle pre čo najpríjemnejšiu jazdu. Nič silné, alebo prenikavé, skôr jemnejší nádych. Obzvlášť sa treba vyvarovať produktom, z ktorých jednotlivcov bolí hlava. Každý motorista je zvyknutý na iný typ vône a tak prechod na inú ho môže vyrušovať či dokonca spôsobiť bolesť hlavy.

Pozor na silné vône, ktoré v malom priestore dokážu rozbolieť hlavy viacerým pasažierom.

Ako príklad môžeme uviesť množstvo rozličných „autoparfémov“, ktoré máte k dispozícii na notino.sk. Už dávno to nemusia byť bežné vonné stromčeky a im podobné zavesené na spätnom zrkadle. Dnes máte k dispozícii aj rôzne tvary, ktoré imitujú fľašku od drahej voňavky, alebo sa vložia priamo do ventilačnej mriežky a postupne dávkujú. 

Možností je dnes neúrekom, stačí si len vybrať vami preferované miesto, kam voňavku umiestnite. Ak už ide o samotnú vôňu, tu sú odborné rady zbytočné. Rovnako je to aj v prípade obdarovania voňavkou vášho partnera či partnerky. Nemusíte tak zostať limitovaný len parfémom na telo, ale môžete sa inšpirovať v ponuke rôznych prémiových vôní do interiéru auta. Medze sa vám v ničom nekladú.

Zdroj foto: depositphotos