Aston Martin zažil v dôsledku korona krízy v predajoch obrovské prepady. Okrem tohto extrémne klesli ceny akcií spoločnosti, z čoho, pochopiteľne, investori nie sú nadšení. Budúcnosť Andyho Palmera ako CEO Aston Martin bola neistejšia aj s príchodom Lawrenca Strolla, ktorý kúpil takmer 20 % značky a „nasypal“ do nej okolo 240 miliónov dolárov. Je v roli výkonného predsedu a avizoval veľké zmeny. Zdá sa, že tieto faktory podlomili Andymu Palmerovi kolená a na pozícii CEO Astonu Martin končí. Nahradí ho Tobias Moers, ktorého poznáme hlavne z Mercedes-AMG.

„Som nadšený z príchodu do Astonu Martin Lagonda v tomto momente jeho vývoja. Vždy som mal vášeň pre športové autá,“ tvrdí Tobias Moers. „Po príchode Lawrenca ako výkonného predsedu, významnej investícii, navýšení základného imania, som presvedčený, že existuje výrazná príležitosť využiť silu podniku na úspešné dodanie plánovaného produktového rozšírenia a pozdvihnúť značku. Teším sa na spoluprácu s Lawrencom a celým tímom Aston Martin pri budovaní silnejšieho businessu pre našich zákazníkov, zamestnancov, partnerov a akcionárov.“

Mercedes-AMG už má za Moersa náhradu

Aj keď Moers opúšťa Mercedes-AMG, jeho miesto neostane dlho prázdne. To zaujme Philipp Schiemer, ktorý pracuje ako vedúci Mercedes-Benz v Brazílii. Schiemera zároveň doplní Jochen Hermann ako nový technický riaditeľ AMG. Obaja pritom do svojich nových funkcií nastúpia 1. augusta 2020.