Hlavným zdrojom inšpirácií bol i tu koncept Aero-X. Či už ide o vzhľad, funkciu alebo líniu splývajúcej strechy, ktorá je zakončená strmo zalomeným chrbtom a pre Saab typickým bohatým presklením obopínajúcim zadnú časť. Najväčším prínosom verzie Combi by mala byť jej pridaná úžitková hodnota a väčšia variabilita použitia. Zdá sa, že v prípade Švédskej automobilky to nie je iba fráza. Inteligentné funkcie pre manipuláciu s nákladom zahŕňajú systém pre organizáciu batožín a pod podlahou uzavierateľný priestor pre uskladnenie znečistených alebo mokrých predmetov. K dispozícii je tiež programovateľné elektrické otváranie piatych dverí. So sklopenými operadlami poskytne 9-5ka SportCombi celkovú ložnú plochu o dĺžke takmer dvoch metrov (1.962 mm) a ponúkne rozšírenie kapacity batožinového priestoru až na 1.600 litrov (527 litrov v základnej konfigurácii).

Saab 9-5 SportCombi ako ho ešte nepoznáme

Saab 9-5 SportCombi ako ho ešte nepoznáme

Verzia SportCombi bude dodávaná s rovnakými pohonnými jednotkami ako v prípade modelu 9-5 Sedan. Všetky motorizácie sú vybavené turbodúchadlami a záujemca si môže vybrať medzi motormi spaľujúcimi benzín, bioetanol alebo naftu. Saab 9-5 SportCombi bude samozrejme k dispozícii tiež so sofistikovaným pohonom všetkých kolies Saab XWD a ďalšími prvkami výbavy ako napríklad podvozok Saab DriveSense, adaptívny tempomat, Bi-Xenónové adaptívne svetlomety s funkciou Smart Beam, bezkľúčové otváranie a štartovanie, trojzónová klimatizácia rovnako ako Pilot Head-up displej (Pilot HUD) premietajúci dôležité informácie na predné sklo.

SportCombi si bude možné objednávať u predajcov už v priebehu jari a prvé vozidlá budú záujemcom dodané v septembri tohto roku. Táto karosárska verzia výrazne rozšíri ponuku modelu 9-5 v segmente prémiových vozidiel. „Predstavenie modelu Saab 9-5 SportCombi je ďalším očakávaným krokom v našej produktovej ofenzíve, ktorý uvedie Saab späť do segmentu veľkých vozidiel kategórie kombi,“ povedal Jan Åke Jonsson, generálny riaditeľ Saab Automobile.

Zdroj: PR článok Saab Slovensko

Saab Aero - X

Saab Aero - X