EBC brzdy

EBC Brakes ponúka naozaj širokú škálu produktov. Aj to je dôvod, prečo ich poznajú po celom svete. Čo táto britská firma ponúka? Už meno firmy napovie, že sú to samotné brzdy. Hlavnou zložkou výroby sú brzdové kotúčebrzdové doštičky. Tieto vyrábajú takmer na každé motorové vozidlo. V ponuke je tovar pre bicykle, motokáry, skútre, štvorkolky, motokros, supermoto, streetbike, roadrace, custombikes, osobné autá, suv a offroady, vany, nákladné automobily, vlaky, traktory, autobusy, tanky a dokonca aj veterné turbíny.

EBC brzdy


Je toho naozaj viac než dosť. A to stále nie je všetko. Ponuka totiž pre väčšinu z hore uvedeného zoznamu obsahuje viacero druhov kotúčov či doštičiek, podľa spôsobu či zámeru použitia.

 

Materiálová ponuka zahŕňa aramidové, sintrované, sintermetalické, keramické alebo karbónové doštičky. Podobne aj kotúče, štandardne zo zliatiny ocele pre autá a antikoru pre motocykle, štvorkolky a bicykle. Novinkou pre autá sú však karbonové kotúče. Na ich výrobu používajú zliatinu ocele, karbónu a silikónu. Tieto zabezpečujú lepšie brzdové účinky a dlhšiu životnosť. V ponuke sú buď drážkované s označením BSD, alebo čisté - HCD. Oba druhy ponúkajú nadpriemerný brzdový zážitok.

EBC brzdy

Stále nie sme na konci ponuky. V katalógu EBC Brakes nájdete aj spojkové sady pre všetky druhy motocyklov, brzdovú kvapalinu, brzdové hadičky, brzdové bubny a pakne. Prečo to všetko?

Je tu viacero predajcov tejto značky, no v roku 2011 sa slovenská firma KA&EM s.r.o. stala oficiálnym distribútorom a predajcom pre celé Slovensko. Práve v týchto dňoch spustili oficiálnu stránku www.ebcbrzdy.sk. Nájdete tu vyhľadávanie produktov podľa značky a typu vozidla, čo je skvelá pomôcka. Nemusíte nezmyselne listovať v siahodlhých zoznamoch a katalógoch. Neváhajte! Ak potrebujete brzdové kotúče alebo doštičky, či už štandardné alebo športové, navštívte www.ebcbrzdy.sk