Bugatti vo veľkom oslavuje. Uplynulý rok bol pre značku najúspešnejší v histórii a vo francúzskom Molsheime si mädlia ruky. Tejto značke sa totiž podarilo dodať zákazníkom 80 nových vozidiel, teda maximum, ktorý sa im v priebehu 12 mesiacov kedy podarilo dosiahnuť. Teraz čaká Bugatti výroba posledných 100 kusov modelu Chiron, ktoré ukončia jeho životný cyklus a celkovú produkciu na čísle 500. 

Posledné Chirony pre Európu

Poďme si ale trochu rozmeniť na drobné spomínaných 80 dodaných vozidiel v roku 2022. Patrí medzi ne aj jubilejný Chiron s poradovým číslom 400, ako aj posledných deväť exemplárov verzie Super Sport 300+. Minulý rok tiež zákazníkom dodali 10 kusov modelu Centodieci, čo je mimochodom aj celková produkcia tohto prevedenia, a nemali by sme zabudnúť ani na posledné Chirony vo variantách Sport, určené pre Európu. Mnohé z týchto strojov boli pochopiteľne upravené do jedinečných konfigurácií, a tak sa v Molsheime určite nenudili. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ako všetky prvotriedne značky, ktoré súťažia na najvyššej úrovni, pokiaľ ide o ich dizajn či výkony, aj Bugatti sa v roku 2022 stretlo s rôznymi výzvami. Ale vďaka tímu, ktorý je bezkonkurenčný s ohľahom na jeho talent, vášeň a odhodlanie, sme sa im postavili čelom,“ komentoval úspech značky Christophe Piochon, prezident spoločnosti Bugatti.

Bugatti zároveň spustilo nový program s názvom „Certified Pre-Owned“, ktorý umožňuje partnerom tejto značky na celom svete ponúkať ojazdené modely s certifikátom Bugatti. Všetky vozidlá predávané s týmto dokladom prejdú pred odovzdaním novému majiteľovi 110-bodovou kontrolou, ktorá potvrdí, že vozidlo je v optimálnom stave a v súlade so štandardmi značky. 

Zdroj: Bugatti