Príbuzní samotárskeho doktora z Newcastle-u, Harolda Carra, našli po jeho smrti v garáži súkromnú zbierku exkluzívnych historikov. Najzaujímavejším je bezpochyby Bugatti 57S Atalante z roku 1937. Dnes je už definitívne rozhodnuté, že tento klenot si nájde svojho nového majiteľa na aukcií Bonhams v Paríži nasledujúci mesiac.

Bugatti 57S Atalante bolo na svoju dobu neprekonané športové auto, ktorého preplňovaný motor dosahoval výkon 175 , respektíve až 200 koní. Pôvodným majiteľom tohto kúska ( vyrobených bolo len 17 exemplárov ), bol Earl Howe, prvý prezident britského klubu závodných áut.

 

Po 8ich rokoch predal Earl Howe Bugatti ďalším majiteľom. V roku 1955 kúpil auto Dr. Carr od lorda Ridelyho. Pár rôčkov sa z neho doktor tešil, no v roku 1960 ho zaparkoval do garáže k Aston Martinu a Jaguaru E-type, kde ostalo bez pohnutia až do jeho smrti.

James Knight, predseda Bonhams povedal, že históriu tohto Bugatti mapoval dlhé roky, no počas toho obdobia si toto tajomstvo uchoval a túto fantastickú správu prezradil len malému okruhu priateľov. 

 

Doktorovo Bugatti nie je jedinečné iba menom, ale aj stavom. Je kompletne pôvodné a najazdených má len 26 284 míľ. Aj preto sa očakáva, že na nadchádzajúcej dražbe padne rekord a unikátne Bugatti 57S Atalante sa vydraží za najvyššiu sumu v histórii.

<p>Bugatti 57SC Atlantic zo zbierky Ralpha Laurena</p>