Slovenské súdnictvo sa opäť "ukázalo"


Napriek veľkej medializácii prípadu je rozsudok známy až po viac než dvoch mesiacoch. To, žiaľ, nie je všetko. Pôvodné citáty polície v prípade dokázania viny načrtli celkom iné možné tresty. "Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval na oboch obvinených mužov podnet na návrh na ich vzatie do väzby. Obvineným mužom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 4 roky až 10 rokov. Video napriek rozostrenému záznamu obsahuje mimoriadnu mieru agresivity."

Dva mesiace vo vyšetrovacej väzbe a nakoniec len podmienka
 

Obaja muži boli síce od bitky vo vyšetrovacej väzbe. Polícia ich obvinila zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a prečinov nebezpečného vyhrážania a výtržníctva. Obvineným však sudca vymeral len podmienečné tresty. Peter, ktoré mu zostali po agresívnom útoku na hlave jazvy, je z rozhodnutia súdu zaskočený. A vôbec sa mu nečudujem.

51-ročný muž dostal podmienečný trest odňatia slobody na 18 mesiacov, avšak s odkladom na 30 mesiacov! 23-ročnému synovi vymerali odňatie slobody na 3 roky, s odkladom a určením skúšobnej doby s probačným dohľadom na 4 roky. Obaja sa v súdnej sieni poškodenému ospravedlnili. Musia navštevovať psychológa, ktorý ich má naučiť, ako krotiť svoj hnev.

zdroj: aktuality.sk