Stalo sa samozrejme už mnohokrát, že nafotené testovacie prototypy sa v skutočnosti nikdy nedočkali sériovej výroby. Aj preto musíme pripustiť, že môže ísť o rovnaký prípad. Navyše nemáme istotu ani v tom, či sa pozeráme na skutočnú maskovanú novinku zabalenú do karosérie staršej triedy C (W204), alebo ide o automobil domácej úpravy. Na tom sa nezhodujú ani autori týchto záberov. Ak ale nejde o garážový výtvor, ale skutočné vozidlo z dielní Mercedesu, dáva nám to celkom slušný priestor na špekulácie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zodvihnuté Céčko môže byť predzvesťou malého Géčka

Okrem rozšírených lemov blatníkov či dodatočne namontovanej svetelnej rampe je upravené Céčko mimoriadne zaujímavé svojou svetlou výškou. Práve tento detail je hlavnou témou autorov fotografií, ktorí sa obvykle venujú lovu kamuflovaných funkčných prototypov. Podľa nich skutočne môže ísť o prípravnú fázu vývoja menšieho Géčka a Mercedes týmto spôsobom testuje jeho podvozok.

Podľa špionážnych fotografov, ktorí auto nielen videli ale i počuli, môžeme s určitosťou povedať, že nejde o elektromobil. Zaregistrovali totiž zvuk klasického spaľovacieho motora. Čo ale skutočne odfotografovali, nevedia s určitosťou ani oni sami. Ak by však vážne išlo o zmenšeninu Géčka s rámovou konštrukciou, tento model by určite nemal veľkú konkurenciu. 

Vozidlo samozrejme vyvoláva viac otázok než odpovedí, predpokladáme ale, že v blízkej budúcnosti by sme mohli získať lepšiu predstavu o tom, na čo sa práve pozeráme. Zodvihnuté Céčko budí značnú pozornosť, takže ak ide o súkromný projekt, niekde sa čoskoro objavia ďalšie fotografie i viac informácií.

Zdroj: carscoops