Na internete je dokonca problém nájsť dostatočne veľké a kvalitné fotografie jednotlivých čínskych áut.

Na internete je dokonca problém nájsť dostatočne veľké a kvalitné fotografie jednotlivých čínskych áut.

BYD Su Rui bude mať vo výbave niečo, čo nemá žiaden európsky, americký ani japonský automobil. Ide o jednoduché diaľkové ovládanie. Áno, Číňania na to nepotrebovali vrážať ťažké prachy do drahého vývoja. Diaľkové ovládanie je jednoduchá vec, ktorú poznáme od detstva z hračiek. Do naozajstného auta ju zatiaľ nedal nikto.

BYD Su Rui má pod kapotou 1,5 litrový motor s výkonom 80 kW (109 k), ktorý spolupracuje s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Výrobca ponúka funkciu diaľkového ovládania až s preplňovanou verziou tohto motora s výkonom 113 kW (154 k). Tento agregát je spojený so šesťstupňovým automatom a teda je jasné, prečo nemôže mať diaľkové ovládanie aj slabšia verzia.

Čínsky zákazníci dostanú za cenu okolo 10 tisíc € 4,3 palcový dotykový displej, DVD prehrávač, 3D palubný počítač a aj diaľkové ovládanie, ktoré neslúži len na odomykanie, ale aj na jazdu.
BYD Su Rui má cenu v prepočte od 8350€ do 12650€.

BYD Su Rui má cenu v prepočte od 8350€ do 12650€.

Diaľkové ovládanie bude fungovať na vzdialenosť 10 metrov. Auto s ním dokáže ísť maximálne 2 km/h. Jeho využitie vidím na parkovanie do úzkych priestorov a nekonečné machrovanie pred kamarátmi. Rovnako už nikdy v daždi nezmoknete na parkovisku. Ktovie, prečo doteraz nikto nenabral odvahu, aby niečo také zaviedol do sériovej výroby.

Dovolím si povedať, že dizajn tohto auta opäť nie je čistý. Su Rui môže pripomínať Toyotu Corollu alebo Hondu City. Každý, kto už mal tú možnosť sedieť v čínskom aute, bude určite pochybovať aj o kvalite spracovania interiéru a vlastne všetkého.

Diaľkovo ovládanú jazdu dokonca výrobca nahral na video a zverejnil na internete. Vyzerá to tak, že systém funguje. Keďže Číňania robia veci po svojom, Youtube im nič nehovorí. Takže ak chcete vidieť video, musíte kliknúť sem.

Zdroj: carnewschina.com