Štúdia kompaktného kupé vyprodukuje len 98 g/km CO2, pritom dosiahne až 227 km/h a na stovku zrýchli za 8,6 s.

Pre Volkswagen začína razantný rok, v ktorom prinesie viac noviniek ako kedy predtým. Číslo 1 na zozname noviniek 2010 je práve toto novo koncipované coupé s hybridným pohonom – extrémne rýchle a predsa ukážkovo úsporné; športovo ostrý dizajn a predsa nápadne elegantný; pozíciovaný medzi európskym športovým bestsellerom Scirocco a svetovo úspešným Passatom CC. Jeho predbežné meno je New Compact Coupé.

Technicky možné a dosiahnuteľné robí tieto hodnoty kombinácia úsporného a športového TSI motora s výkonom 110 kW (150 k) a elektromotora (20 kW/27 k) a robotizovaná 7-stupňová DSG prevodovka. Sotva viac ako mesiac po predstavení drobného VW Up! Lite v Los Angeles – najúspornejšieho štvormiestneho auta na svete – tento koncept opätovne podčiarkuje, že prichádzajúce vozidlá s hybridným pohonom od VW nie sú iba úsporné, ale aj primerane športové z zábavné pre jazdu.

Ešte v prvej polovici roka predstaví Volkswagen svoj prvý hybridný model pod značkou VW - SUV s permanentným pohonom všetkých kolies. New Compact Coupé ukazuje zatiaľ, ako si Volkswagen predstavuje technicky a dizajnovo hybridnú verziu v kompaktnej triede.