Z programového vyhlásenia návrh škrtli

Začiatok roka sa niesol v znamení nových pravidiel pre ŠPZ, a to vrátane zmeny ich dizajnu. Tá si našla aj kritikov, no Slovensko si na nové grafické vyhotovenie tabuliek EČV postupne zvyklo – iná možnosť napokon ani nebola. Na cestách vidno nové ŠPZky stále viac.

Nová vláda prišla pôvodne s návrhom prehodnotiť estetickú hodnotu tohto nového dizajnu a spolu s tým sa chcela venovať aj kvalite náteru nových policajných áut, upozornil Denník N. Všetko však napokon dopadlo inak – obe tieto ambície neprešli ani v takejto neurčitej podobe a nie sú súčasťou schváleného finalného programového vyhlásenia vlády SR. Vymazali ich tak počas víkendu, keď plán priorít novej vlády dokončovali.

To neznamená, že vládna koalícia sa nemôže k obom témam kedykoľvek počas volebného odbobia vrátiť, no nateraz tu neexistuje zhodná koaličných partnerov, ktorá by bola spísaná na papieri. Je pritom prakticky isté, že akákoľvek zmena ŠPZ (hoc nateraz nepravdepodobná) by sa týkala len nových áut, keďže redizajn všetkých tabuliek v obehu by bol veľmi drahý.

Zdroj: Denník N