Motoristi v Bratislavskom kraji budú dostávať už len tabuľky EČV s novým dizajnom. Platí to samozrejme v prípade, že si nenechajú staré ŠPZky, čo je po novom možné a mnohí majitelia automobilov túto možnosť využívajú.

"Dnešným dňom sa spustilo na Klientskom centre na Tomášikovej ulici vydávanie nových typov tabuliek s evidenčným číslom," uviedla na Facebooku stránka polície pre Bratislavský kraj.

Staré o chvíľu už nedostanete

Zásoby starých ŠPZ sa míňajú presne podľa plánu, ktorý si štátni úradníci vytýčili a zhruba okolo polovice júna by mali byť vyčerpané na celom Slovensku.

Jednou z výhod nových ŠPZ je byť lepšia čitateľnosť napríklad v prípade automatického spracovávania EČV pre potreby kontroly platnosti diaľničných známok či maximálnej povolenej rýchlosti. Upravený dizajn tabuliek však čelil aj pomerne výraznej kritike motoristov na sociálnych sieťach a diskusných fórach.

Nové tabuľky s evidenčnými číslami bez označenia okresu sa vydávajú od januára, no pôvodne ste o ne museli extra požiadať, postupne ich bude dostávať čoraz viac motoristov automaticky, keďže iná možnosť ani nebude dostupná.

Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj