"Nové tabuľky s evidenčnými číslami bez označenia okresu sa vydávajú zatiaľ iba pri využití elektronických služieb, respektíve pri osobnom podaní v prípade, ak o to občan vyslovene požiada," uviedla policajná hovorkyňa Denisa Bárdyová pre agentúru TASR.

Už čoskoro sa to však zmení. Zásoby tabuliek so starým dizajnom budú vyčerpané zhruba v polovici budúceho mesiaca. Viacerí motoristi využívajú možnosť ponechať si pôvodné ŠPZky aj po prepise auta, čo samozrejme znižuje spotrebu nových tabuliek v porovnaní s minulosťou.

Prepis vozidla po novom

Na nový dizajn ŠPZ by sa ako na jedinú možnosť mali pripraviť najskôr v hlavnom meste Bratislave, a to už na konci mája.

Štát tento rok prekopal celý systém ŠPZiek a po novom nie je EČV viazané na okres auta, výrazných zmien sa dočkal aj celý systém prepisu vozidla.

Nový dizajn tabuliek ŠPZ vzbudil rôzne reakcie. Mal to byť krok smerom k lepšiemu, no o opaku svedčia  komentáre na sociálnych sieťach zdôrazňujúce napríklad príliš malý štátny znak. To, či sa nám niečo graficky páči alebo nie, je samozrejme do veľkej miery subjektívna vec, no v tomto prípade mnohé nasvedčuje tomu, že autori sa netrafili do vkusu mnohých slovenských motoristov.

Zdroj: TASR