Charger RT sa vyznačuje 5,7 litrovým osemvalcom HEMI, ktorý môže vďaka technológii Fuel Saver Technology 4 valce odpojiť.

Charger RT sa vyznačuje 5,7 litrovým osemvalcom HEMI, ktorý môže vďaka technológii Fuel Saver Technology 4 valce odpojiť.

R/T je označenie pre výkonnejšiu verziu sedanu Dodge Charger. Z 5,7 litrového osemvalca HEMI dostáva 272 kW (370 k) a maximálny krútiaci moment 536 Nm. Prenos sily zabezpečuje 5 stupňová automatická prevodovka. Dôkazom toho, že aj Američania vedia šetriť benzín je systém Fuel Saver Technology, ktorý v prípade potreby odpojí 4 valce. Následne spotreba na diaľnici dosiahne 9,3 l/100 km, čo je na americké pomery slušné číslo. Vlastne pri veľkosti motora takmer 6 litrov je to veľmi dobré číslo.


Charger RT sa od verzie SXT odlišuje športovo naladeným podvozkom a výfukom, športovými brzdami, 18 palcovými zliatinovými kolesami a športovými sedačkami. Na trati chce týmito vylepšeniami zapadnúť medzi športovcov.

RT sa za oceánom predáva v troch výbavových stupňoch: Plus, Road & Track a Max.

RT sa za oceánom predáva v troch výbavových stupňoch: Plus, Road & Track a Max.

R/T, teda Road and Track za oceánom ponúkajú v troch stupňoch výbavy. „Plus“ ponúka kožené sedačky nastaviteľné v 12 smeroch, vyhrievané alebo chladené držiaky na poháre a iné. Toto je trošku divné. Verziu Road and Track ponúkajú vo výbave Road & Track. Ako už názov napovedá, Road and Track je ostrejšieho zamerania. Samozrejmosťou sú 20 palcové kolesá, prerobená mriežka chladiča, diferenciál, zlepšené bočné vedenie sedadiel a volant s radením pod ním. Najvyšším stupňom výbavy je „Max“, ktorý disponuje 8,4 palcovým dotykovým displejom, adaptívnou kontrolou trakcie, parkovacím asistentom so zadnou kamerou a prémiovým audio systémom Alpine. Cena ostrého Chargera RT začína na krásnych 30 000 dolároch bez dane.

Dodge tvrdí, že Charger RT s je s cenou od 30 000 dolárov bez dane najdostupnejším sedanom s pohonom V8 na americkom trhu.
Dodge Charger RT prišiel s vylepšeným výkonom, šetrením paliva, športovým nastavením podvozka a prepracovaným výfukovým systémom.

Dodge Charger RT prišiel s vylepšeným výkonom, šetrením paliva, športovým nastavením podvozku a prepracovaným výfukovým systémom.

Dostávame sa k zaujímavejšej časti. Dodge Charger Blacktop je zlým chlapcom, ktorý je tak čierny, ako to len ide. Tmavá farba sa dostala všade. Na okná, zadné svetlá a kolesá. Do tmy svietia jedine koncovky výfuku a mohutné zadné osvetlenie zo 164 LED diód. Blacktop má slabší 3,6 litrový motor V6 Pentastar s 214 kW (292 k) a 8 stupňový automat. Na palube nebude chýbať informačno-zábavný systém s 8,4 palcovou dotykovou obrazovkou, ktorá je najväčšou v segmente. Cena novinky predstavenej v Detroite nie je známa. Ani jeden zo spomínaných Chargerov si na Slovensku oficiálne nekúpite. Po spojení s FIATom sa totiž koncom januára minulého roka ukončil dovoz automobilov Dodge k nám. Vyzerá to tak, že kúpa bude možná jedine prostredníctvom individuálneho dovozu zo zahraničia.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov