Bernie sa nedávno vyjadril, že Formula 1 je fraška.

Ecclestone má vážne problémy. Kvôli úplatkárskej afére sa už o niekoľko mesiacov musí postaviť pred súd v nemeckom Mníchove. Aj napriek tomu sa ešte minulý mesiac dostal na úzky zoznam záujemcov o Nürburgring. Spolu s ním mali byť v hre ešte ďalší traja uchádzači, ktorými sú firma HIG z USA, Capricorn z Nemecka a ďalšia neznáma americká spoločnosť.

Bernie prehlásil, že svojim záujmom sa chce uistiť, že Nemecko bude aj naďalej každoročne organizovať preteky Formuly 1. Avšak Ecclestone si svoj plán asi rozmyslel.

Bernie Ecclestone najprv o kúpu okruhu prejavil záujem, potom ho stiahol a opäť ho chcel kúpiť. Konkrétnu ponuku však nepredložil. Jeho nástupcom sa možno stane Ross Brawn.

Nürburgring je pre automobilových nadšencov posvätné miesto.

Uchádzači mali najneskôr v pondelok predložiť svoje konečné návrhy. Dostupné informácie hovoria o tom, že Bernie žiadnu konkrétnu ponuku nepredložil a z hry o Nürburgring opäť vypadáva. Zvyšní uchádzači však súhlasili s tým, že zachovajú typické využitie Nordschleife.

Ecclestone to má nahnuté aj na svojom teplom mieste v F1. Nedávno sa s vedením dohodol, že až do skončenia svojho procesu nebude figurovať ako riaditeľ a teda z funkcie odstupuje. Vlastník komerčných práv Formuly 1, firma CVC, údajne plánuje 83 ročného Brita nahradiť. Ponuku vraj dostal Ross Brawn, ktorý si aktuálne vyberá ročnú „dovolenku“, oddychuje a vytrvalo sa vyhýba novinárom.

Zdroj: rhein-zeitung.de

Prečítajte si aj:  Vysvetlenie škaredých nosov formuly 1 pre novú sezónu