Aký dojazd elektromobilu na jedno nabitie je pre vás dostatočný? 300, 400 či 500 kilometrov? Alebo potrebujete aspoň tisícku a nič pod tým vás nezaujíma? Renault tvrdí, že pre značnú časť motoristov je hranica 500 km absolútne dostatočná. A práve k nej sa má priblížiť nová verzia elektrického modelu Megane. Tá má podľa dostupných informácii doraziť s vyššou kapacitou batérie 60 kWh a slabším motorom s výkonom 96 kW (130 koní).

Podľa WLTP 470 km

Takzvaný Extended Range (v preklade predĺžený dojazd) tak ponúkne podľa metodiky WLTP 470 kilometrov. To je o 20 kilometrov viac, ako má aktuálne silnejší model s väčšou kapacitou batérie a až o 170  viac v porovnaní so základným modelom so 40 kWh batériou.

Rozsah výbavy by sa mal zaradiť medzi základný stupeň Equilibre a stredný Techno. Auto dostane upravený predný nárazník kvôli lepšej aerodynamike, diódové predné svetlá by mali byť adaptívne, k tomu dostanete 2-zónovú klimatizáciu, zadné parkovacie senzory s kamerou či tempomat. Teda základ, ktorý neurazí. Presnú cenu nepoznáme, ale rozdiel medzi slabším a silnejším modelom v základnej výbave je 4800 eur (34 000 vs. 38 800 eur). Očakávame preto, že cenovka bude niekde uprostred, respektíve s ohľadom na drahé články bližšie k výkonnejšej verzii.

Zdroj: Rnews.cz