Len veľmi pomaly sa dostávame k detailnejším informáciám o reinkarnovanom legendárnom modeli Ford Bronco, ktorý by sa mal dostať na trh v roku 2020. Už na budúci rok by sme však mali poznať jeho do istej miery definitívnu podobu. Ďalšie podrobnosti sú však stále zahalené množstvom dohadov, domnienok, sem tam sa objaví nejaká ilustrácia, ale žiadne reálne obrázky. A tak môžeme len čakať a krčiť ramenami s tým, že sotva niekto vie, ako bude nové Bronco vyzerať, aký bude mať agregát a pohon.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Možno jedna jediná reálna informácia sa týka prevodovky. Vyzerá to tak, že Bronco dostane poctivý manuál. Podľa obrázkov, ktoré uverejnil Ford začiatkom tohto roka, to vyzerá tak, že Bronco ostane verné svojim originálnym hranatým tvarom zo 60. rokov rovnako ako naznačil koncept na salóne v Detroite v roku 2004.

Ďalšia vec, ktorou sme si takmer istí, je, že Bronco príde len v štvordverovej verzii, keďže podľa vyjadrenia automobilky trh nie je dosť veľký pre dvojdverové verzie SUV. Je to trochu prekvapujúce, pretože nové Bronco bude najpriamejšie konkurovať Jeepu Wrangler, ktorý sa predáva veľmi dobre v oboch verziách. Dvoje či štvoro dverí - isto to však bude odnímateľná strecha. A čo sa týka manuálnej prevodovky, v krajine, kde už pomaly nenájdete tri pedále a radiacu páku, to bude určite jedinečná ponuka, no celkom isto ani pre model Bronco nebude manuál jedinou ponukou. Pre istotu.