Prvé elektrické SUV od Fordu vzbudzuje medzi priaznivcami značky veľké emócie. V tomto prípade však nejde ani tak o technický princíp auta a jeho elektrický pohon, ako skôr o pomenovanie, ktoré preň Ford vybral. Automobilka totiž neváhala v maximálnej možnej miere využiť marketingový potenciál svojho legendárneho kupé Mustang a „terénnu“ novinku nazvala Mustang Mach-E. Jej oficiálna premiéra je naplánovaná na zajtrajší deň (18. 11. 2019), už teraz však medzi verejnosť prenikli jej prvé fotografie a technické detaily.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

S pohonom zadných aj všetkých kolies

Informácie unikli z oficiálnych stránok automobilky Ford, čo však bolo presnou príčinou a ako k nemu došlo, známe nie je. Z dostupných informácií je jasné, že sa novinka objaví v konfigurácii s pohonom zadných aj všetkých kolies a jej elektromotory budú mať minimálne tri výkonnostné úrovne. Základom bude verzia Mach-E SR s výkonom 188 kW (255 k), nad ňou bude Mach-E ER naladený na max. výkon 207 kW (282 k), prípadne na 245 kW (333 k) pre verziu s pohonom AWD a vrchol ponuky obsadí verzia GT so zatiaľ nešpecifikovaným výkonom. Uvádzacia séria First Edition dostupná aj v Európe by mala prísť naladená na 245 kW (333 k) s normovaným dojazdom 435 km (EPA).

Ako Tesla

Pri pohľade do kabíny auta je jasné, že návrhári hľadali inšpiráciu u konkurenčnej Tesly. Stredovému panelu dominuje veľkoplošný dotykový displej, ďalší sa nachádza za volantom a väčšinu funkcií bude posádka, zdá sa, ovládať dotykovo. Mustang Mach-E by mal byť aj praktickým autom, podľa americkej fabriky ponúkne batožinové priestory (jeden vpredu, druhý vzadu) s celkovým objemom presahujúcim 800 l. Po zložení zadných operadiel by mal narásť na 1700 l. Práve týmto modelom by mal Ford zaútočiť na konkurenčnú Teslu Model Y a lákať do svojej náruče jej potenciálnych zákazníkov. Cena základnej verzie s pohonom zadných kolies by sa mala v USA dostať dokonca pod hranicu 44 000 USD.

Viac konkrétnych a najmä oficiálne potvrdených informácií o aute dostupnom aj pre európskych zákazníkov by malo byť známych po jeho svetovej premiére v USA.

Inšpirácia Teslou je pri pohľade do kokpitu modelu Mach-E zjavná.