Škoda chce mať každý polrok novinku

Najbližším plánom je predstaviť dve novinky ročne. Najbližšou bude miniauto, ktoré sa bude vyrábať vo fabrike VW AG v Devínskej novej Vsi. Prví majitelia si miniŠkodu prevezmú koncom tohto roka. Vozítko bude mať 3 a 5 dverový variant.

V budúcom roku chce Škoda ponúknuť auto nižšej strednej triedy, pracovne nazvanej A-Entry. Aj tento typ má mať dva karosárske modely. Vyrábať sa bude v Mladej Boleslavi, ale aj Rusku, Číne a Indii. Podľa dodávateľov koncern VW zvažuje montáž tohto auta aj v Mexiku. A-Entry vyrábaný v Mexiku by však zrejme volalo Seat, nie Škoda, keďže Španielska značka je tam známejšia.


V roku 2013 potom má prísť Octavia III. Najneskôr rok na to sa objaví aj Octavia III Combi. Kým mini vozidlo z Bratislavy a typ A-Entry rozširujú existujúcu paletu, na úspechu tretej generácie octavií bude do značnej miery závisieť ekonomický osud celej automobilky - dodáva týždenník Ekonom. Vraj v niektorých krajinách je označenie Octavia známejšie než samotná značka Škoda.


My v TopSpeed.sk sa, samozrejme, najviac tešíme na verzie RS, o ktoré nás veríme Škoda Auto neukráti. Modely Octavia II RS máme totiž vcelku radi - test.

Foto prototypu zo začiatku tohto roka z testovania vo Švédsku

Foto prototypu zo začiatku tohto roka z testovania vo Švédsku

Tajné foto zo Švédska na Škodu Octavia III

Tajné foto zo Švédska na Škodu Octavia III