Golf GTI Cabriolet zdieľa niektoré časti karosérie s obyčajný Golfom. Najvýraznejšiu zmenu vidí určite každý na prvý pohľad.

Golf GTI Cabriolet zdieľa niektoré časti karosérie s obyčajným Golfom. Najvýraznejšiu zmenu vidí určite každý na prvý pohľad.

Golf GTI Cabriolet s plátenou sklápateľnou strechou pôsobí na prvý pohľad nenápadne. Žiadna prehnaná agresivita a násilné zvýrazňovanie označenia GTI sa nekoná. So štandardným Golfom zdieľa novinka masku, nárazníky, zadný difúzor a výfukový systém s chrómovanými koncovkami.

Sklopenie strechy trvá rovnako ako u obyčajného Cabria. Sklopenie 9 sekúnd, opätovné zatiahnutie 11 sekúnd. So strechou sa dá manipulovať do rýchlosti 30 km/h. Vo vnútri sa nachádza trojramenný športový volant potiahnutý kožou, športové pedále z lešteného hliníka a za príplatok aj kožené sedačky. O bezpečnosť sa stará niekoľko airbagov a ochranný profil, ktorý sa nachádza za zadnými sedadlami. Ak dôjde k najhoršiemu, tieto ochranné rámy sa vysunú za niekoľko milisekúnd a nahradia chýbajúcu pevnú strechu. Do interiéru sa zmestia 4 pasažieri.

Keď sa už onedlho musíme rozlúčiť so šiestou generáciou Golfu, nech je to aspoň s vetrom vo vlasoch.

Keďže strechu si GTI Cabriolet požičal od Cabria, motor pochádza z ostrého hatchbacku. Pod kapotou teda nájdeme preplňovaný štvorvalec 2,0 TSI s výkonom 155 kW (211 k) pri 5300 až 6200 otáčkach. Maximálny krútiaci moment 280 Nm je dostupný od 1700 do 5200 otáčok. Motor štandardne spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Tá môže byť nahradená starou známou prevodovkou DSG. Len aby sa nezabudlo, výkon ide na predné kolesá.

Spolu s elektronickou uzávierkou diferenciálu XDS akceleruje kabriolet na 100 km/h za 7,3 sekundy. Maximálne dokáže mať GTI Cabriolet na tachometri 237 km/h. Golf GTI je v šprinte lepší. Na 100 km/h potrebuje len 6,9 sekundy, ale pocit vetra vo vlasoch nahradiť nevie.

So zatiahnutou plátenou strechou nevyzerá Golf veľmi lákavo. Výnimku netvorí ani GTI.

So zatiahnutou plátenou strechou nevyzerá Golf veľmi lákavo. Výnimku netvorí ani GTI.

VW Golf GTI Cabriolet mal premiéru na autosalóne v Ženeve. Na zraze fanúšikov písmen „GTI“ v rakúskom meste Reifnitz pri jazere Wörthersee sa síce nezastavil, ale návštevníci videli náhradu v podobe štúdie Golf GTI Cabriolet Concept.

Novinka príde na trh v lete tohto roku. Cena s manuálnou prevodovkou je stanovená na 31 350€. Vyzerá to tak, že Golf GTI Cabriolet bude posledným svetlým bodom šiestej generácie Golfu, ktorú už počas budúceho roka nahraní siedma generácia.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 20 obrázkov