5,8 litrový motor V8 a výkon 900 koní

Pred pár mesiacmi sa objavila informácia, že DreamWorks pripravuje film založený práve na tejto hernej sérii. Snímka dorazí do kín v marci budúceho roku. Dnes však už vieme, kto bude hlavným hrdinom. Teraz nemám na mysli žiadneho herca.

 

Need for Speed pochádza z USA. Čo je pre Američanov symbolom hrdinstva a slobody? Ford Mustang. Tvorcovia filmu uzatvorili dohodu o spolupráci s Fordom. Automobilka pripraví pre film špeciálny Mustang.

 

Ford Mustang, ktorý sa predstaví vo filme bude mať rozšírený bodykit, zväčšené nasávacie otvory alebo unikátne 22 palcové zliatinové kolesá. Automobilka svojmu filmovému hrdinovi dá pod kapotu nálož v podobe 5,8 litrového motora V8 s výkonom 662 kW (900 k).

 

Možno sa mi to len zdá, no Američania do filmov často obsadzujú práve Mustang. V tomto prípade dostal našťastie niekoľko vylepšení.

Ford F-450 si zahraje postavu "The Beast".

Výrobca poskytne tvorcom filmu aj ďalší typ. Na obrazovkách uvidíme aj pick-up F-450. Need for Speed poskytne prácu dokonca dvom Mustangom. Druhý však neuvidíme. Pôjde o upravený kamerový voz. Ten by mal tvorcom poskytnúť nové možnosti zachytenia akčných scén.

 

Dejová línia filmu bude patriť skôr k tým jednoduchším. Hlavného hrdinu si zahrá Aaron Paul, ktorý bude stvárňovať pouličného jazdca a automechanika v jednej osobe. Jedného dňa počas pretekov niekto zavraždí jeho priateľa. Z vraždy je samozrejme obvinený hlavný hrdina, ktorý sa po prepustení väzenia vydáva pomstiť svojho mŕtveho kamaráta.

 

Okrem Mustanga vo filme uvidíme Lamborghini Sesto Elemento, Bugatti Veyron, Koenigsegg Agera R alebo McLaren P1.

 

Zdroj: commingsoon.net

Prečítajte si aj:  Need for Speed má namierené na plátna kín!