Segment luxusných limuzín je najmä v Ázii stále mimoriadne silným trhom tvoreným viacerými veľkosťami áut. Do najvyššej ligy poslal pred časom svojho hráča aj Hyundai, presnejšie jeho prestížna vetva nesúca logo Genesis. Limuzína Genesis G80 sa teraz objavuje aj v čisto elektrickej podobe. Výrobca ju ukázal v Číne, kde s ňou má veľké ciele. Genesis má však namierené aj na trhy EÚ a elektrický Genesis G80 by nemal byť výnimkou.

Luxusný šprintér

Automobilka zdôrazňuje nielen samotný elektrický pohon tvorený dvojicou trakčných elektromotorov s celkovým výkonom 272 kW (370 k) a batériami neznámej veľkosti zaisťujúcimi dojazd približne 500 km (NEDC), ale aj mimoriadne luxusný interiér tvorený kvalitnými povrchmi a materiálmi pochádzajúci z recyklovaných PET fliaš či znovu použitého dreva. Kožené čalúnenie je údajne farbené výlučne prírodnými látkami. O ticho v kabíne sa postará nový systém aktívneho potláčania zvuku, ktorého výkonný softvér neustále analyzuje zvuk v interiéri a pomocou množstva reproduktorov vysiela k posádke „protizvuky“.

Elektrický Genesis G80 má pohon všetkých kolies a z 0 na 100 km/h sa dostane približne za 5 sekúnd.

Elektrický Genesis G80 pracuje s napätím 400 V aj 800 V a zvláda dobíjací výkon 350 kW. Podľa fabriky sa z 10 % na 80 % kapacity trakčných batérií vďaka tomu dokáže nabiť už za 22 minút. O predlžovanie dojazdu sa stará aj jeho solárna strecha. Palubný systém auta podporuje aj funkciu V2J (Vehicle to load), vďaka ktorému je ho možné pripojiť k domácej sieti, do ktorej vie v prípade potreby dodávať elektrickú energiu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov