S najväčšou pravdepodobnosťou sa pod bielou helmou s čiernym priezorom skrýva ex pilot Formule 3, Le Mans, GT a série Nascar - Ben Collins. Ben potreboval využiť služby galérie v Bristole pri tvorbe propagačného materiálu The Stig in action. 

Majiteľ galérie, Simon Whitehead povedal, že bolo absolútne prekvapujúce, keď sám collins prehlásil, že je Stig. Bolo to ozaj veľmi uletené, dodal.

Staviteľ Jason Goody tiež odhalil Stigovu identitu, keď makal u Collinsa v dome a našiel známu bielu kombinézu aj s rukavicami položenú na skrini.

 

Prítomnosť Bena bola badateľná pri viacerých príležitostiach na stanici BBC, ktorá Top Gear vysiela. V septembri 2006, keď Richard Hammond havaroval, vyšla navonok tiež správa, že Collins úzko spolupracoval s Top Gearom ako high performace driver a konzultant šprotovej jazdy.


 
Na záver snáď spomenieme, že odkiaľ sa vlastne vzala prezývka The Stig. Ako by sa dalo čakať, ako prvý ju použil Jeremy Clarkson. Ten si ju priniesol ešte z čias, kedy dral školské lavice. Stig bol každý nováčik, čo zavítal do triedy.