Teraz zašiel priďaleko, keď sa pohádal  a udrel producenta relácie. „Po hádke s producentom bol Jeremy Clarkson suspendovaný, až kým sa incident nevyšetrí. Top Gear túto nedeľu neuvedieme. Nebudeme poskytovať žiadne ďalšie podrobnosti,“ vyhlásila vo svojom stanovisku televízia BBC.

Samozrejme, spomínaný škandál s rasizmom nebol zďaleka jediný. Bola ich celá plejáda. Spomeňme preto najzásadnejšie a najviac diskutované, z ktorých sa na internete robia dokonca rôzne rebríčky:
 

* O štrajkujúcich Britoch povedal, že by ich najradšej zastrelil pred zrakmi ich rodín.

* Samovrahov, ktorí ukončujú život skokom pod rozbehnutý vlak nazval sebeckými.

* Kvôli rasizmu mal problém Clarkson aj v marci minulého roka, keď natáčali špeciálny diel v Thajsku. Tím Top Gear sa vtedy za konanie moderátora ospravedlnil.

* V roku 2013 dostal Clarkson "posledné varovanie" po tom, ako v relácii použil výraz "neger". Clarkson vtedy zverejnil ospravedlňujúce video, v ktorom povedal, že sa "snažil vyhnúť tomu slovu, no nepodarilo sa mu to."

* Júl toho istého roku. Do Clarksona sa pustil aj spevák George Michael, keď ho nazval homofóbom a "škaredým ako prasa". Stalo sa to vo vtipe, v ktorom speváka spomenul.

* V roku 2010 sa musel Clarskon ospravedlniť mexickému veľvyslancovi vo Veľkej Británii po tom, ako Mexičanov opísal ako lenivých, neschopných a nadutých.

* Rok predtým nazval úradujúceho premiéra Gordona Browna "jednookým škótskym idiotom".

* V novembri 2008 dostala BBC viac ako tisíc sťažností, keď Clarkson počas šoférovania kamiónu povedal: "Na čom záleží vodičom náklaďákov? Vraždy prostitútok? Ceny paliva?"

* V indickom špeciále chválil umiestnenie toalety na upravenom vozidle z toho dôvodu, že každí, kto do Indie príde, dostane žalúdočné problémy.

* Prirovnal japonské auto k ľudom s výrastkami na tvári, čím porušil smernice BBC.

* Naposledy vyvolala v Argentíne kontroverzná poznávacia značka na Porsche 928, ktorá vraj odkazovala na vojnu o Falklandy, agresiu miestnych obyvateľov a celý štáb bol napadnutý kameňmi a musel byť evakuovaný!
 

Žiadne informácie od BBC ani Clarksona neprišli, no muselo ísť o niečo veľmi zásadné, nakoľko bola zrušená epizóda plánovaná na nedeľu a pozastavená celá sezóna. Situáciu budeme naďalej sledovať a čo najskôr vás informovať.