Kart1 Arena oslávila 5. narodeniny

Pretekári sa dobre bavili

A veruže bolo čo oslavovať. Kart1 Arena počas svojho pôsobenia vzkriesila mŕtvu scénu halových motokár a nemalým dielom prispela aj k rozvoju motoršportu. Petržalská hala nie je len o tom prísť si sem tam zajazdiť v motokáre, ale aktívne sa podieľa na rozvoji indoorovej scény. Ich dielom sú napríklad Majstrovstvá Slovenska halových motokár alebo prestížny seriál International Indoor Kart Cup, ktorý pritiahol na Slovensko špičkových jazdcov, vrátane Majstrov sveta, akými sú Mathias Grooten, Werner Trügler, alebo Johannes Neuhauser.

Kart1 Arena oslávila 5. narodeniny

Aká by to bola narodeninová oslava bez poriadnej torty

Kart1 Arena je na scéne už 5 rokov, za ten čas to stihli veľmi veľa, od vzkriesenia indoorovej scény, cez prestížne preteky International Indoor Kart Cup až po svetové finále Sodi World Series.

Kart1 Arena však pozdvihla motoršport ako taký, hlavne tým, že stále hľadá a podporuje talenty. Výborným príkladom špičkového pretekára, ktorý pochádza z haly, je Tomáš Bizub. Tomáš patrí medzi najlepších nielen v motokáre, ale aj v aute. Podarilo sa mu vyhrať Swift Cup Europe a Lotus Elise Cup. Podpora talentovaných jazdcov neskončila pri Tomášovi Bizubovi. Pod krídlami Kart1 Areny sú dnes aj iní jazdci a nielen indooroví, napríklad talentovaný Simon Suchovský, skúsený Ali Andreas Gharakhani, či Tímea Glossová, ktorá vymenila motokáru za MX-5 Cup, alebo Veronika Vanyová a Ivan Lexa za volantom Lotusov Elise Cup vo farbách Kart1 Arena Racing.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Ani tam to ale nekončí, petržalská hala priniesla do Strednej Európy motokárový seriál Sodi World Series (SWS), kde jazdec, ktorý nazbiera najviac bodov v pretekoch SWS, postupuje do celosvetového finále. Pretekári Kart1 Areny sa už jedného finále zúčastnili a v slovenských farbách jazdili Tomáš Bizub, Ali Andreas Gharakhani, Filip Baláž, Andreas Novák a Stelka Khürová. Okrem toho s podporou haly štartovali jazdci (Filip Baláž, Marcel Liedl, Ivan Lexa) aj na Majstrovstvách sveta halových motokár KWC.

Kart1 Arena oslávila 5. narodeniny

Nechýbal ani Maťo Homola

Petržalská hala vie, že s rozvojom motoršportu treba začať už od detí a ponúka pre malých začínajúcich pretekárov hneď niekoľko možností. Za úplný začiatok by sme mohli považovať kurz detský vodičák a potom Kids Kart Academy, kde nádejných pretekárov a pretekárky trénuje Maťo Homola. Myslia však aj na ostatných, tí môžu svoje jazdecké umenie zdokonaľovať v rámci Open Race.

Kart1 Arena oslávila 5. narodeniny

Ján Žgravčák a skupina Kartburátor :)

Sami vidíte, že Kart1 Arena stihla za tých päť rokov veľmi veľa. Piate narodeniny boli teda vo veľkom štýle. Nechýbala obrovská torta a ani živá kapela. Apropo kapela, hovoria si Kartburátor, hrajú rock a ich spevákom nie je nik iný ako Ján Žgravčák. Áno, presne ten, ktorého poznáte z televíznych obrazoviek. Aby toho nebolo málo, tak Janko na pódium vytiahol aj Maťa Homolu. Dobrej nálady bolo na rozdávanie a oslava pokračovala až do skorých ranných hodín. Aj my v TopSpeed.sk blahoželáme Kart1 Arene k 5. narodeninám a želáme veľa a ešte väčších úspechov ako dosiahli doteraz.

Foto: starline.sk