Celkovo päťkrát zo šiestich pretekov sa podarilo Ivanovi Lexovi zvíťaziť v majstrovstvách Slovenska v kategórii D4-1600 so svojím Lotus Elise. O víťazstvo však musel bojovať až do poslednej chvíle. Spečatil ho až na Masarykovom okruhu v Brne, kedy sa o prvenstvo pobil s bojovným Pavlom Dlugošom. Zásluhu na úspechu má aj Richard Gonda, pod ktorého vedením dosiahol Ivan až na titul Majstra Slovenska. 

Ivan Lexa vyhral posledné preteky MSR v Brne

„Som neskutočne rád, že sa nám podarilo zvíťaziť, za čo ďakujem aj celému nášmu tímu Kart One Arena Racing. Do víkendového boja sme nastupovali s bodovou stratou, lebo na Slovakia Ringu som z technických príčin nedojazdil. Ale našťastie sa nám podarilo Pavla Dlugoša predbehnúť. Gratulujem teda aj Pavlovi Dlugošovi a tímovej kolegyni Veronike Vanyovej k pódiovým umiestneniam,“ povedal po pretekoch Ivan Lexa.

Sústredenie pred štartom

O dôvod viacej na radosť má aj preto, že pokiaľ ho športové šťastie neopustí, mal by reálnu šancu získať i titul vo FIA CEZ do 1600. O ten bude bojovať na záverečných pretekoch sezóny v Poľsku štandardne so svojim tímom Kart One Arena Racing.

Ivan s tímom Kart One Arena Racing

Zdroj: Tlačová správa