Sportage bude niesť „smelý pokrokový dizajn, ktorý vyžaruje silu a agilitu z každého uhla“. Našťastie spolu s vyhlásením poslali aj náčrty, takže vieme ako taký dizajn vyzerá :-).
Kia Sportage 4.generácia

Kia Sportage 4.generácie

Predstavitelia automobilky vyhlásili, že Sportage bude niesť „smelý pokrokový dizajn, ktorý vyžaruje silu a agilitu z každého uhla“. Našťastie spolu s vyhlásením poslali aj náčrty, takže vieme ako taký dizajn vyzerá :-). Náčrty vyzerajú veľmi odvážne, v realite však uvidíme asi miernejší dizajn. Vzhľad kabíny vyzerá už uhladenejšie a v takejto podobe môže pokojne zamieriť do výroby. V interiéri máme podľa výrobcu čakať vysokú kvalitu.

Kia Sportage 4.generácia

Sportage má mať kvalitný interiér, aspoň to tvrdí výrobca

Kia Sportage bude zdieľať podvozkovú platformu s Hyundaiom Tucson. Ponuka motorov bude preto rovnaká alebo veľmi podobná. Hyundai Tucson môžete u nás kúpiť s atmosférickým motorom 1,6 GDI a výkonom 132 koní. Silnejší 1,6 litrový motor s turbom ponúka 177 koní. Z dieselových jednotiek bude na výber pravdepodobne 1,7 litrový agregát CRDI (115 koní) a 2,0 litrový motor CRDI (136 resp. 185 koní). Samozrejmosťou budú aj verzie s pohonom 4x4.

Zdroj: carscoops