O snahe priniesť na svet nový typ sme písali už pred dvoma rokmi. Ako to však v takých prípadoch býva častou realitou, nejeden projekt skončil pomaly skôr než začal. A špeciálne Lotus je dobrý príklad. Pred dekádou tu totiž bol jeden veľkolepý návrat značky, ktorá vtedy predstavila bezprecedentných 5 nových športových typov, ktoré mali prísť v rokoch 2010 - 2015. Žiaľ, ostalo len pri konceptoch či prvých prototypoch. Lotus s novým modelom v koncepcii s 2 sedadlami a motorom v strede chce podkúriť viacerým športovým výrobcom. Dizajnový jazyk novinky bude určite bližší k hyperšportu Evija.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pohonnou jednotkou by údajne mohol byť šesťvalec z produkcie Toyoty doplnený elektromotorom. Maximálny výkon by mal byť nad hodnotou Evory GT410, teda nad 302 kW (410 k). Lotus by mal na novinke použiť hliníkovú platformu ešte pred príchodom novej modelovej štruktúry, ktorá s ňou už nepočíta.

I keď som v úvode spomenul názov Lotus Esprit, zatiaľ nie je jasné, či sa nový Lotus tak bude volať. Iste, bolo by to skvelé pre marketing, osviežiť názov úspešného modelu, avšak Lotus má v programe aj prvé SUV a rozširovanie výroby, takže názov môže byť v skutočnosti odlišný. Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: autocar.co.uk