Máčanka 2018 bola, Máčanka 2019 bude... Nenechajte si ju ujsť! 

Aby sa podarilo na východ prilákať návštevníkov alebo turistov, musí byť jedinečný. Niežeby inak nebol, ale diera do sveta sa robí ťažko (rozumej zviditeľnenie sa), keď ste ďaleko od všetkého. A to vieme všetci, čo tu máme korene. Nebyť hlavných a krimi novín v komerčnej telke a dvom niekedy až priveľmi aktívnym reportérkam, tak by ste možno ani nevedeli, že tento kút sveta existuje. A nie ešte to, že sa tu aj niečo deje. A ako najlepšie región presadiť? No jednoducho tak, že pre neho začnete niečo robiť, nie iba kecať, že sa niečo nedá, alebo načo nám to bude. 

A presne tak to poňal aj početný tím organizátorov, na čele s Michalom Demjanom. Za neuveriteľné krátky čas sa podarilo vytvoriť akciu, ktorá si stihla spraviť meno v off-road svete. A veruže to ľahké nebolo. Akcia pre účastníkov ponúka relatívne jedinečnú príležitosť spoznať krajný východ, ako nás s obľubou v médiách označujú. Niekoľko desiatok kilometrov trás po dedinách, kopcoch, lesoch, lúkach... Všade tam, kam sa za bežných okolností legálne so sériovým terénnym autom nedostanete. Samozrejme tak, že ovca ostane celá aj vlk sýty. Takže ak ste váhali, či sa akcie zúčastníte, budúci rok tú možnosť určite nepremárnite.

Prvá časť dokumentu je venovaná primárne účastníkom v rôznych súťažných disciplínach. Či už v off-roade, drevorubačom, alebo kuchárom, či športovcom. Pokúsili sa v ňom zachytiť všetko, čoho sa dalo aktívne zúčastniť... 

...zatiaľ čo druhá časť je venovaná skôr kultúrnej vzorke, ktorá sa dala práve vďaka tejto akcii zažiť. Nemenej dôležitá je aj jedna z hlavných myšlienok akcie, a tou je charita, založená na báze dobrovoľnosti. Aj vďaka návštevníkom sa podarilo vyzbierať peniažky, ktoré aspoň trochu pomôžu 3 ľudom, ktorí to v živote nemajú ľahké. 

Plánov do budúcna je veľa. Už teraz sa všetci tešíme na ďalší ročník. O všetkom podstatnom sa včas dozviete aj vďaka nám!