Pre porovnanie, aktuálny xenón s teplotou 4000 K z Mercedes-Benz triedy S

Pre porovnanie, aktuálny xenón s teplotou 4000 K z Mercedes-Benz triedy S

Jedným z priekopníkov inovácií v širokom spektre oblasí je odjakživa Mercedes-Benz. Ten pre modely 2011 v triedach S a E prinesie novú generáciu xenónov o ktorých tvrdí, že poskytuje farebnosť a intenzitu skoro ako denné slnko na zemi. Neskôr sa táto novinka objaví aj v ďalších typoch výrobcu.


Nové intenzívne xenóny pre MB má na svedomí Osram. Ich farebná teplota je o 20% vyššia než doposiaľ, 5000 Kelvinov na miesto 4000 K. Pri tejto hodnote nové xenóny žiaria ešte jasnejšie. Vďaka tomu ešte lepšie zodpovedajú vizuálnym návykom oka človeka, dávajú oku dojem väčšieho jasu a tým odbremeňujú vodiča. Umelé svetlo totiž namáha oko o to menej, čím viac sa jeho farba približuje dennému svetlu.

Mercedes-Benz triedy S xenón s teplotou 5000 K

Mercedes-Benz triedy S xenón s teplotou 5000 K

Dôležitý oznam pre majiteľov Mercedesov! Nové, žiarivejšie xenóny je možné dodatočne namontovať aj na všetky doterajšie MB s xenónmi, bez ohľadu na typ a rok výroby. Xenónové výbojky budú v ponuke u autorizovaných obchodníkov.

Nové svetlá mercedesov výrazne zvyšujú bezpečnosť. Podľa štatistík totiž na noc pripadá iba 20 % jázd ale z toho až 40 % smrteľných nehôd. Veľmi dôležitá správa pre aktuálnych majiteľov Mercedesov! Novým osvetlením sa dajú dodatočne vybaviť aj všetky doterajšie vozidlá značky Mercedes-Benz s xenónmi, bez ohľadu na typ a rok výroby. Nové xenónové výbojky budú v ponuke u autorizovaných obchodníkov tiež na Slovensku.