Mohlo by byť nové MG 7 najkrajším cenovo dostupným autom roku 2022? To je asi dosť trúfalé tvrdenie s ohľadom na fakt, ako sú čínske autá Európanmi častokrát vnímané, navyše krása je príliš subjektívna vec, aby mohol niekto takúto otázku myslieť vážne. Na druhej strane sa však len ťažko dá polemizovať s tvrdením, že novinka vyzerá zaujímavo a pomerne originálne.

Mimochodom, aby sme tento model trochu zasadili do kontextu, mali by sme pripomenúť, že nadväzuje na pôvodné, ešte Britmi a Nemcami navrhnuté MG ZT, ktoré bolo odvodené z Roveru 75 a po predaji automobilky ho Čína vyrábala medzi rokmi 2007 až 2013 práve ako MG 7.

Nová druhá generácia by sa mala stať vlajkovou loďou svojej značky, problém je akurát v tom, že vôbec netušíme, aké sú jej rozmery či technické parametre. Materský koncern SAIC Motor v tejto chvíli vypustil len pár obrazových upútaviek a akosi k nim zabudol prihodiť konkrétne dáta, takže budeme musieť vychádzať len zo zákulisných informácií.

Čínske zdroje naznačujú, že auto by malo byť poháňané preplňovaným dvojlitrový štvorvalcom – samozrejme benzínovým – s výkonom okolo 230 až 240 koní, pričom na veku kufra je vidieť nápis 405 VTGI, čo by mohol byť odkaz na maximálny krútiaci moment (teda 405 newtonmetrov), ako je v Číne u niektorých značiek pomerne bežné.

Pohonná jednotka by mala byť spárovaná s osemstupňovou automatickou prevodovkou a hádame, že štandardom bude pohon predných kolies.

Pokiaľ ide o karosériu, stále nie je jasné, či ide o päťdverový liftback alebo štvordverový sedan so splývajúcou líniou strechy. V každom prípade európske automobilky začali tento typ popisovať ako štvordverové kupé a MG 7 sa k tomuto segmentu hlási minimálne tým, že ponúkne dvere s bezrámovými oknami a jeho športovú stránku sa bude snažiť podčiarknuť i elektricky výsuvný zadný spojler alebo štyri chrómované výfukové koncovky.

Návratom k pôvodným, ešte európskym tradíciám je použitie klasického zeleného laku British Racing Green v kombinácii s čiernym logom, týmto ale naše schopnosti ponúknuť vám nejaké relevantné informácie k čínskej novinke končia. Snáď len... MG 7 s veľkou pravdepodobnosťou prerastie model MG 6 po všetkých stránkach, takže na dĺžku by mohla mať sedmička okolo 4,8 metra a jej rázvor odhadujeme na necelých 2800 mm.

Podobne zahmlená je zatiaľ i možná budúcnosť tohto modelu v Európe. SAIC Motor momentálne mlčí, takže si namiesto špekulácií radšej počkáme na oficiálnu premiéru a to, čo v jej rámci zaznie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 11 obrázkov