Beachcomber charakterizuje stály pohon 4x4 nazvaný ALL4, vyššia svetlá výška, variabilný interiér a robustnosť. Základnou inšpiráciou pre tieto nové autá je dávny MINI Moke predstavený ešte v 60. rokoch minulého storočia.

Prístup k sedadlám je pohodlný a jednoduchý vďaka vynechaniu dverí a vstupným výrezom tiahnucim sa až po spodok sedadiel, čo umožňuje nastúpiť a vystúpiť hladko a plynule. Škála farieb a úprav v rámci konceptu MINI Beachcomber Concept opäť odhaľuje úzke spojenie auta s prírodou. Povrchy a čalúnenie sedadiel svojím dizajnom dodržiavajú prvky zeme, vzduchu, vody a ohňa.

Kompas vyplnený tekutinou je namontovaný na ľavej strane volantu, ďalší špeciálny nástroj predstavuje umelý horizont ukazujúci sklon vozidla v pozdĺžnej a priečnej osi – napr. pri jazde po pieskových dunách. Stredová koľajnica Center Rail poskytuje, čo potrebuje športovec kedykoľvek k dispozícii. Tiahne sa od palubnej dosky po celej dĺžke k batožinovému priestoru. Táto upevňovacia koľajnica spája predné sedadlá so zadnými. Koľajnica MINI Center Rail je vybavená integrovaným káblovodom, čo umožňuje užívateľovi pripojiť mobilný telefón alebo MP3 prehrávač v akejkoľvek polohe k systému zábavy vozidla pomocou držiaka upevneného na koľajnicu.

Ďalšou možnosťou je pripojiť dodatočné zdroje svetla, chladiaci box, laptop alebo GPS navigáciu bezpečne a pevne na Center Rail, pričom každý z nich má vlastný prívod elektriny. Škála držiakov bola ďalej rozšírená špeciálne pre MINI Beachcomber Concept, pričom teraz zahŕňa stopky špeciálne vyrobené pre nový model, držiak na fľaše, kompaktnú schránku na jedlo, ako ja priehradku na cyklistické a plavecké okuliare, čo jasne odráža športový charakter tohto koncepčného vozidla a je jednoducho ideálne pre triatlonistu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov