Okuliare pre rozšírené videnie od MINI vám umožnia vidieť cez karosériu a navedú vás do cieľa aj po vystúpení z auta.

Okuliare vodičovy premietajú obraz z externých kamier.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

MINI Augmented Vision, tak znie oficiálny názov okuliarov pre vodiča v podaní tejto automobilky. Čo všetko dokážu?

- Okuliare v prvom rade nahrádzajú klasický Head-up displej a zobrazujú do zorného poľa vodiča informácie o rýchlosti, informácie z navigácie, či upozornenie na miesta, ktoré by vás mohli zaujímať. Napríklad parkovací dom.

- Ak dostanete SMS, okuliare vás na ňu upozornia a ak si to budete želať auto vám ju prečíta, aby ste sa mohli sústrediť na šoférovanie.

- Veľmi zaujímavou funkciou je takzvaný röntgenový pohľad. Vodič pomocou neho vidí objekty, ktoré by mu mohli skrížiť cestu a inak by ich nevidel napríklad cez A-stĺpik, či dvere. Okuliare mu totiž premietnu obraz z kamier na vozidle.

- Podobnou funkciou je pomoc pri parkovaní. V tomto prípade okuliare zobrazia pohľad z kamier v spätných zrkadlách, aby vodič presne videl vzdialenosť od obrubníka. V podstate tým MINI okuliare nahrádzajú takzvaný vtáčí pohľad, ktorý sa v súčasnosti udomácňuje vo vyšších výbavách automobilov.

- Okuliare samozrejme spolupracujú s navigáciou a cieľ cesty si tak môžete navoliť už doma a nie až po nasadnutí do auta.

- S navigáciou úzko súvisí aj posledná funkcia. Okuliare totiž navigujú vodiča aj po zaparkovaní a vystúpení z auta až po samotnú zadanú adresu. Rovnako mu pomôžu aj vrátiť sa späť k autu. Podobne, ako napríklad Google okuliare.

Vzhľad okuliarov pre MINI navrhlo dizajnové štúdio Designworks a technológie dodala spoločnosť Qualcomm. Podľa Dr. Jörga Preißingera dáva koncept okuliarov pre rozšírené videnie predstavu o tom ako bude v budúcnosti vyzerať spojenie s autom. Priznávam, že mne osobne sa viac páči koncept systému 360 Virtual Urban Windscreen od JLR. Príde mi totiž menej obmedzujúci. Aký máte názor na podobné technológie? Brali by ste radšej okuliare, či premietanie údajov a okolia na čelné sklo a stĺpiky karosérie?

MINI okuliare nahradia aj Head-up displej.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zdroj: Tlačová správa

PÁČI SA VÁM VIAC SYSTÉM 360 VIRTUAL URBAN WINDSCREEN OD JLR, ALEBO MINI AUGMENTED VISION?
  • Systém od Jaguaru je praktickejší, pretože nepotrebujem nosiť nič navyše. ( 90% )

     

  • MINI okuliare mi pomôžu aj mimo auta a sú štýlové ( 10% )

     

Odpovedalo 48 ľudí