Aj niektoré nečakané závady si viete na LPG opraviť svojpomocne. 

Kde môže byť umiestnené tankovanie plynu?

Možnosti sú v podstate 2. Skryté a odhalené riešenie. V niektorých krajinách je povinné mať tankovací nápust umiestnený viditeľne. U nás zákazníci preferujú zvyčajne skryté riešenie, napr. v mieste klasického hrdla benzínovej nádrže. Samozrejme, ak je to možné. Ak sa rozhodnete pre odhalené riešenie, žiadajte nápust umiestniť do nárazníka a nie do blatníka (videl som pár takto namontovaných splyňovačov aj u nás). Predídete tak znehodnoteniu plechovej a často ťažšie opraviteľnej časti. 

Ukazovateľ stavu plynu hlási stále rovnakú hodnotu

Veľa montáži LPG má problémy s plavákom. Jednoducho neukazuje presne. Hoci máte polku nádrže, merač ukazuje, že máte prázdnu alebo plnú. Dá sa to riešiť? Áno, ale aj po opätovnom nastavení LPG ukazovateľ nemusí ukazovať presne. Väčšina majiteľov si preto počíta dojazd a jazdí podľa neho. 

Mám prázdnu nádrž a nemôžem natankovať 

Aj toto je celkom bežný jav na starších splyňovačoch. Problém je v tom, že ostane zaseknutý plavák. Čo vtedy? Odporúčam navštíviť servis. Pre tých, ktorí sa neboja, môžu zobrať gumené kladivo (alebo kladivo a drevenú dosku) a párkrát poriadne buchnúť po nádrži v mieste plaváka. To však skúšajte na vlastnú zodpovednosť.

Ako viem, že mám natankované doplna? 

Jednoducho. Výdajný stojan začne tlačiť plyn výrazne pomalšie až sa nakoniec zastaví a od nádrže sa zvyčajne ozve nepríjemný zvuk hlasného praskania.

Čo ak dôjde plyn?

Systém sa automaticky prepne na benzín. Upozorní vás na to zvuková signalizácia, ktorú zvyčajne musíte vypnúť prepínačom. 

Koľko litrov paliva zmestím do nádrže? 

Záleží na nádrži. Nikdy však nezmestíte plný deklarovaný objem. Prečo? Jedným z dôvodov je aj bezpečnosť. Ak chcete 60-litrovú nádrž, tak do nej zmestíte povedzme len 52 - 53 litrov. 

LPG a prepĺňanie + chip

Počul som názor, že LPG si nerozumie s prepĺňaním. Omyl. Ide to v pohode odladiť. Ak ale plánujete do budúcna zvýšenie výkonu, žiadajte si namontovať dimenzované komponenty určené pre vyšší výkon. 

Má auto na LPG nižší výkon? 

V podstate môžeme vo všeobecnosti tvrdiť, že auto na LPG ide slabšie a má nižší výkon. Rozdiel je pri dobrom naladení len pár koníkov, ktoré zvyčajne naozaj nepocítite. Na strane druhej, palivové mapy LPG vedia dielne upraviť, a teda LPG má potenciál aj pri zvyšovaní výkonu.