Kolóny, zápchy, zhustená premávka idú ruka v ruke so stresom. Stres sa často prenáša do agresivity doma, v práci, alebo na ceste. Nedajte sa vyprovokovať vecami, ktoré nemôžete ovplyvniť.

Áut pribúda celosvetovo. Zatiaľ čo infraštruktúra v nezastavanej oblasti sa dá vybudovať a rozšíriť relatívne rýchlo a bez problémov, väčšie útrapy vznikajú pri budovaní, alebo rekonštrukcii ciest v mestách. Jednoducho sa nedajú rozšíriť, chýbajú kvalitné obchádzkové trasy. Stačí jedna malá nehoda a vy si v kolóne postojíte neuveriteľne dlhý čas. Chyba u nás nastala už pri plánovaní v minulom storočí, kedy nikto nepočítal s takým množstvom áut. Potom existujú miesta, kde je doprava taká hustá, že by tam nepomohla ani 20-pruhová cesta. Viď video, kde je TOP 10 miest sveta s najhoršou premávkou.

Ak vás zápchy na Slovensku doslova a do písmena nervujú, idete si vytrhať vlasy a ešte pri tom aj šediviete, pozrite si priložené video z rôznych kútov sveta. Nebudete vedieť vyjsť z údivu nad úrovňou dezorganizácie danej dopravnej situácie. Sám neviem, či by som si trúfol sadnúť si za volant v niektorých prípadoch.