Nepriehľadné časti karosérie vďaka zvlášť účinnému pancierovaniu v obidvoch verziách dokonca požiadavkám triedy odolnosti 9. BMW 760Li Hight Security a BMW 750Li Hight Security reprezentujú optimum bezpečnosti v oblasti individuálnej mobility v spojení s mimoriadnym cestovným komfortom, premyslenou technikou pohonu a množstvom pokrokovej výbavy. Jedinečný bezpečnostný koncept sa opiera o poznatky, ktoré zhromažďovali vyše 30 rokov vývojových prác pri stavbe bezpečnostných vozidiel.

Maximálna rýchlosť oboch superlimuzín je limitovaná na 210 km/h. Z pokoja na stovku zrýchli 760LiHS len za 6,1 a 750LiHS za 7,9 s.

Obranný koncept vznikal paralelne s vývojom sériového modelu, takže integrované bezpečnostné prvky tvoria pevnú súčasť vozidiel vyrábaných v továrni BMW v Dingolfingu. Pre pancierovanie má limuzína podstatne vyššiu hmotnosť, takže museli špecificky upraviť aj podvozok. Okrem silnejších pružín a výstuh dostal aj iné  tlmiace jednotky. To zabezpečuje optimálne jazdné vlastnosti vozidla, ktoré sa nedajú dosiahnuť pri dodatočnom pancierovaní. Obzvlášť silné a pre vozidlo špecificky koncipované pancierovanie zo špeciálnej oceli ako aj novo vyvinuté bezpečnostné zasklenie chráni predovšetkým priestor pre cestujúcich pred útokmi rozličného druhu. Pancierovanie kryje priestor pre cestujúcich v oblasti dverí, strechy, stĺpikov karosérie, predného priestoru na nohy ako aj deliacej priečky medzi kabínou a batožinovým priestorom. Špeciálnou metódou vyrobená oceľová doska sa dokáže perfektne prispôsobiť obrysom karosérie. Špecificky koncipované prekrývanie štrbín dodatočne zaisťuje také kritické oblasti ako škáry okolo dverí a medzery medzi časťami karosérie. Aj podlahy oboch vysokobezpečných limuzín majú špeciálne pancierovanie, ktoré je zvlášť koncipované pre čo najvyššiu obranu pred náložou s trhavinou.

Ďalšou novinkou je asi 6 centimetrov hrubé bezpečnostné zasklenie. Viacvrstvové sklo vykazuje jedinečnú odolnosť. Na vnútornej strane zasklenia je polykarbónová vrstva, ktorá chráni interiér pred prienikom úlomkov skla. Odhliadnuc od mimoriadne účinnej bezpečnostnej výbavy zostáva na rozdiel od sériových modelov BMW radu 7 takmer neobmedzene zachovaný exkluzívny charakter interiéru ako aj jazdná dynamika typická pre luxusné sedany BMW. Aj napriek ich bohatej bezpečnostnej výbave sú BMW 760Li High Security a BMW 750Li High Security opticky takmer nerozoznateľné od bežných sériových vozidiel.

K neprekonateľne vysokej úrovni ochrany patrí spolu s reprezentatívnym výzorom a výnimočným komfortom cestovania aj pôsobivo suverénny pohon. Ako pri V12 v BMW 760Li High Security, tak aj pri V8 motore v BMW 750Li High Security sú spolu skombinované hliníková konštrukcia, technológia prepĺňania BMW TwinPower Turbo a priame vstrekovanie benzínu High Precision Injection. Oba motory sa vyznačujú vehementným nárastom sily od nízkych otáčok a pre BMW luxusné sedany typickým kultúrnym chodom ako aj nadčasovou efektivitou. Na základe výkonnostnej charakteristiky ich motorov disponujú nové vysokobezpečné limuzíny bez ohľadu na ich zvýšenú hmotnosť dynamickou možnosťou zrýchľovania z pokoja ako aj suverénnou silou ťahu vo všetkých rýchlostiach. Najvyššia rýchlosť oboch modelov je elektronicky limitovaná na 210 km/h. Novovyvinutý 12-valcový agregát v BMW 760Li High Security rozširuje svoju silu 400 kW/544 k pri otáčkach 5 250 ot/min a max. krútiaci moment 750 Nm dáva už od 1 500 ot. V kombinácii s taktiež novo koncipovanou 8-stupňovou automatickou prevodovkou fascinuje 6,0-litrer nielen kultúrou chodu, ale aj schopnosťou kedykoľvek spontánne a v presných dávkach premeniť svoje zjavne nevyčerpateľné rezervy vo výkone na suverénnu jazdnú dynamiku. Na zrýchlenie z nuly na 100 km/h stačí BMW 760Li High Security len 6,2 sekundy!

4,4 litrový V8 v BMW 750Li High Security je prvý benzínový motor na svete, ktorý má turbodúchadlá zoradené v priestore tvaru V medzi valcami. Max. výkon 300 kW/407 k v rozmedzí otáčok medzi 5 500 a 6 400 ot/min. Krútiaci moment dosahuje najvyššiu hodnotu 600 Nm, ktoré sú k dispozícii medzi 1 750 a 4 500 ot. Ťažná sila sa prenáša na zadnú nápravu 6-stupňovou automatickou prevodovkou. BMW 750Li High Security dosiahne 100 km/h za 7,9 s. BMW 760Li High Security a BMW 750Li High Security sú vybavené elektronicky riadeným Dynamic Damping Control. Tlmiče sa adaptívne prispôsobujú charakteru vozovky ako aj štýlu jazdy.

Navyše ponúka BMW špeciálnu výbavu pre úrady, vlády a veľvyslanectvá. Spektrum pri tom siaha od držiaka štandardy cez prípravu na montáž rádiovej stanice až po skrinku na zbrane v stredovej konzole, ktorá pojme dve automatické pištole. K dispozícii sú aj polohové svetlá s pripevnením na strechu a zábleskové svetlá z LED diód umiestnené v prednej maske. Na želanie sa dodáva aj akustické signalizačné zariadenie, ktoré môže byť ovládané cez systém iDrive.

Exkluzívnym zákazníkom ponúka BMW diskrétne konzultácie a individuálnu starostlivosť v oblasti predaja a servisu kdekoľvek na svete. Údržba vysokobezpečných limuzín sa vykonáva výhradne v špeciálnych certifikovaných opravovniach. Pritom má odteraz prístup k vozidlu len obmedzený malý počet zvlášť vyškolených pracovníkov. Okrem toho zahŕňa zákaznícky servis aj špeciálny tréning vodičov pre bezpečnostné vozidlá.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 16 obrázkov