Pred pár dňami sa podarilo 47 ročnému Perrymu nemysliteľné. Jeho mini autíčko dostalo homologáciu a teda aj povolenie na jazdu po verejných komunikáciách. Aby ste nedadobudli dojem, že tento projekt vznikol ako náhoda, musíme spomenúť, že Perry Watkins už predtým jeden rekord zlomil. Postavil vôbec najnižšie auto planéty.

Motiváciu na stavbu ďalšieho, ešte menej ordinárneho projektu, hľadal, kde inde, ako na webe."Surfoval som po stránkach eBay a hľadal niečo vhodné pre použitie na stavbu svojich bláznivých predstáv." Nakoniec narazil na jeden stacionár, detské autíčko v Škótsku.

<p>Poštár Pat počas služby :D</p>

Samotná prestavba zabrala až 7 mesiacov pocitvej práce a driny. Pracovalo sa nielen na osadení motora s objemom 0.15 litra, ale aj na spevnení inak chatrnej škrupiny, ktorú nazvali karosériou, no svoj primárny účel plnila skvele. Aby bolo možné s autíčkom lietať aj po okreskách, bolo nevyhnutné navešať naň kopu zbytočností ako strierače, spätné zrkadlá, svetlá a blinkre a dokonca aj závodný výfuk, všetko v štýle divokého poštára Pata :D.

Projekt ako taký splnil očakávania na výbornú. Ľudia sú z tejto kreácie celkom hotoví a autíčko sa behom pár chvíľ stalo legendou. A na záver dôležitá správa: Autíčko Perryho-Pat- Watkinsa sa stalo oficiálne najmenším pojazným približovadlom na svete! Gratulujeme!

 

Zdroj: www.dailymail.co.uk

<p>No comment, :DD</p>