Povedali by ste, že jednotlivé národy googlia najmä domáce značky? Vo väčšine prípadov hovoria výsledky niečo úplne iné.
Najvyhľadávanejšie automobilové značky cez google

V Európe jasne dominuje BMW.

Najvyhľadávanejšia značka ešte nemusí znamenať, že je zároveň v danej krajine najobľúbenejšia, ale čo-to to napovedá. Povedali by ste, že jednotlivé národy googlia najmä domáce značky? Vo väčšine prípadov hovoria výsledky niečo úplne iné. Určite neprekvapí, že v Severnej Amerike dominujú japonské značky. V USA je to Toyota a v Kanade Honda. Naopak, mimoriadne prekvapí Japonsko, kde je najvyhľadávanejšou značkou BMW. Lojálni nie sú ani Kórejci, ktorí sa tiež najviac zaujímajú o bavorskú značku. V Európe nie sú automobiloví národniari ani Česi, ktorí pokukujú rovnako ako my Slováci hlavne po značke Hyundai. Vo všetkých okolitých krajinách pritom dominuje už niekoľkokrát spomínané BMW, ktoré je zároveň najvyhľadávanejšie v celej Európe. Jedine Fíni a Albánci vystupujú z radu obľúbenosťou prémiového Mercedesu.

Najvyhľadávanješia značka sveta je Toyota

Ktorí obyvatelia sa teda zaujímajú najviac o domácu značku? Švédi (Volvo), Nemci (BMW), Francúzi (Renault) a Taliani (Fiat). Celosvetovo je však najobľúbenejšia značka Toyota. Silnú pozíciu má v podstate na všetkých kontinentoch okrem Európy.

Najvyhľadávanejšie automobilové značky cez google

Svetu dominujú ázijské značky.

Na mape sa ukazuje aj pár kuriozít. V Nigérii najviac túžia po Bugatti. V krajinách ako Jemen, Laos a Nepál je najvyhľadávanejšie MINI. Tu však mohlo dôjsť k chybe, pretože hľadaný výraz mini sa nemusel vzťahovať len k autám. Zaujímavé je aj to, že v žiadnej krajine nie je najvyhľadávanejší Ford. Pritom ide o jednu z najväčších a najpredávanejších  značiek.


Zdroj: quickco