Nissan Micra patrí do kategórie supermini. Na dĺžku má 3999 mm. Napriek tomu sa vraj nedostatku miesta za volantom nemusia báť ani ľudia nad 180 cm.

Nissan zozbieral miery 200 zamestnancov „všetkých tvarov a veľkostí“, aby stvoril interiér nového modelu Micra. Výsledkom je najväčší priestor na predných sedadlách v triede. Pri tak limitujúcich vonkajších rozmeroch treba počítať ozaj so všetkým. Ako hovorí Lee Griggs, konštruktér NTCE, „myšlienka je veľmi jednoduchá. Vybrali sme našich kolegov v NTCE najrôznejších veľkostí a pri každom sme zmerali 40 rôznych parametrov. Zapisovali sme všetko – od výšky tela, výšky očí pri sedení až po dĺžku rúk a nôh.“ Jedným dychom dodáva, že najnižší človek so vzorky meria 152 cm a najvyšší 200 cm.

Najlepšie pohodlie vo svojej triede a rozsah nastavenia uspokojujúci vodičov všetkých veľkostí boli už v prvých fázach vývoja stanovené ako kľúčové. Kabína chce oslovovať zákazníkov prechádzajúcich z väčších modelov. Títo tiež budú očakávať zaujímavý dizajn a kvalitné materiály. Zamestnanci tiež radili s priestorom uloženia displejov (pre jednoduché a bezpečné sledovanie počas jazdy) a celkovou ergonómiou. V interiéri malého Nissanu sa ako vodič cítite skutočne veľmi dobre. Rozsah nastavenia polohy vodiča bol prvou vecou, ktorá ma na tomto malom hatchbacku zaujala. Vtedy som ešte netušil, akým dômyselným spôsobom sa o tento pôžitok konštruktéri automobilky postarali. 

Zdroj: Nissan