Automobilka KIA rozvírila relatívne stabilné vody segmentu SUV už len tým, že ukázala dizajn svojej novinky, ktorá sa má na trhu objaviť v priebehu budúceho roka. Dizajn novej generácie modelu Sportage vyvoláva otázky, no zároveň ukazuje, že sa fabrika nebojí tak trochu experimentovať a vystúpiť z davu. Predviedla to už pri veľkom Sorente a ako sa zdá, Sportage nezostane bokom. Kórejci celkovo dostávajú chuť na neočakávané dizajny, čo dokazuje aj nový Hyundai Tucson vychádzajúci z rovnakej techniky, aká sa objaví aj pod kabátom modelu Sportage 2022.

Novinkou je aj špeciálny prehnutý displej s možnosťou dotykového ovládania.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pre Európu bude iná

Ešte zaujímavejšie však pôsobí informácia, že pre trhy EÚ predstaví automobilka rozdielnu verziu. Odlišnosti od auta na fotkách však KIA nešpecifikovala a tak nie je jasné, či sa budú týkať výlučne „ekologickejšie“ orientovanej techniky (tá by mala mimochodom kopírovať ponuku modelu Hyundai Tucson), alebo sa máme pripraviť aj na zmeny v dizajne. Čo je však už dnes zrejmé, Sportage príde v štandardnej, aj predĺženej verzii (ale nie na všetkých trhoch), ponúkne aj elektronicky regulované tlmiče, voľbu jazdných režimov (vrátane nového terénneho režimu) a zameria sa aj na zväčšenie batožinového priestoru. Viac detailov sa dozvieme už v septembri 2021.

„Nový Sportage je v každom ohľade skutočným inšpirátorom pre segment SUV,” povedal Artur Martins, hlavný viceprezident spoločnosti KIA Corporation. „Či už spomenieme futuristický dizajn, špičkový interiér, technológie novej generácie, hospodárne, no dynamické pohonné jednotky, bezpečnostné systémy najvyššej úrovne alebo najmodernejšie konštrukčné novinky, zaručujúce optimálny zážitok z dynamickej jazdy, úplne nový Sportage je skrátka ideálne mestské SUV,“ dodal Martins.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov