Nová Škoda Rapid sa oficiálne dostáva na čínsky trh. K dispozícii je, podobne ako kedysi v Európe, v dvoch karosárskych verziách. Ako klasický liftback s dĺžkou 4512 mm, alebo hatchback nazvaný Spaceback dlhý 4312 mm (to je o 50 mm menej, než má súčasná európska Škoda Scala). Rázvor náprav 2603 mm (- 46 mm) je zhodný pre obidve karosárske verzie.

Liftback má kufor s objemom 466 l, Spaceback 372 l.

Kabína reflektuje požiadavky miestneho trhu, takže v nej nechýba multifunkčný volant, dotykový 8-palcový TFT displej v strede palubnej dosky, ponuka rôznych online služieb, či v Číne obľúbené užívateľské rozhranie s dizajnom hracích kariet a hlasovým ovládaním. Technickou zaujímavosťou je špeciálne zosilnená ventilácia vnútorného vzduchu s mimoriadne účinnou trojvrstvovou filtračnou vložkou.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

S emisnou normou China 6 b

Pre potreby novinky konštruktéri upravili celohliníkový atmosférický štvorvalec 1.5 MPI s nepriamym vstrekovaním, ktorý už s predstihom plní najprísnejšiu čínsku emisnú normu China 6 b (povinná bude až od júla 2023). Má maximálny výkon 82 kW (112 k) a krútiaci moment 145 Nm. Udávaná kombinovaná spotreba tohto agregátu je 5,6 l/100 km.

Kúpite ich aj online

Ako informuje automobilka, novinka je okamžite dostupná v obidvoch karosárskych verziách, okrem návštevy v klasickej predajni si ju však zákazníci už môžu objednať aj online. Do Európy sa vzhľadom na aktuálnu legislatívu nová Škoda Rapid 1.5 MPI samozrejme nikdy nedostane. Samotná fabrika by ju rada ponúkla a nie je pochýb, že by o auto tohto charakteru medzi európskymi zákazníkmi záujem stále bol, vzhľadom na veľmi prísne pravidlá týkajúce sa produkovaných emisií a prakticky povinnej aplikácie rôznych bezpečnostných asistentov je však oficiálny predaj novej Škody Rapid v krajinách EÚ vylúčený.