Na novú Supru sme sa načakali riadne dlho. Presne 17 rokov. Aj keď je najnovšia generácia v podstate BMW Z4 s iným obalom, auto má svoju charizmu a je dôstojný nástupca. Ak si hovoríte, že nová Supra je fantastické auto a lepšie to už byť nemôže, nadchádzajúca generácia GT86 bude podľa Toyoty ešte lepšia.

Hlavný inžinier Toyoty, Tetsuya Tada, tvrdí, že vznikol nový „tím 86“, ktorého úlohou je spraviť z druhej generácie lepšie auto pre vodičov ako je Supra. Podľa Tadu zákazníci očakávajú, že nová GT86 bude vzrušujúcejšia ako A90 (GR Supra) a Toyota sa o to pokúsi. 

Väčší motor a viac koní

Tada nechcel prezrádzať bližšie informácie o aute, no šušká sa, že by GT86 mohla dostať väčší 2,4-litrový motor zo Subaru Ascent. Ďalšou otázkou ostáva, či bude atmosférický, alebo preplňovaný turbom. Výkon by podľa všetkého mohol narásť na 260 koní.

Druhá generácia GT86 by mohla zmeniť aj platformu. Aktuálne je postavená na upravenej konštrukcii Subaru Impreza, no mala by prejsť na platformu Toyoty TNGA, nakoľko aktuálna platforma Subaru SGP nemôže byť modifikovaná na výrobu zadokolky. 

S novou generáciou Toyoty GT86 príde aj dvojička Subaru BRZ. Automobilky sa dohodli na predĺžení spolupráce a môžeme sa len tešiť, čo z ich spolupráce vznikne. Okrem novej 86 pracuje Toyota aj na menšom športovom aute a hyperaute GR Super Sport s takmer 1 000 konskými silami. Tu je už evidentný vplyv nového šéfa značky, ktorý má pre športové autá slabosť.

Zdroj: motor1.com