Nová Toyota GT86 nepatrí medzi tie najlacnejšie, ale ponúka dosť. Môžete ju mať od 29 590 €.

Toyota GT86 je pre mnohých srdcovou záležitosťou a chvíle za volantom vám dokážu vyčarovať úsmev na perách. To je hlavný dôvod, prečo sa Toyota rozhodla kupéčko vylepšiť a zapracovala hlavne na  detailoch. Čas a vek sa nedá zastaviť a keď ju chcú naďalej predávať, zmena jednoducho musela prísť. Športový charakter ešte viac zdôrazňujú prepracované komponenty karosérie. Nový je predný nárazník s upravenou spodnou časťou a priestorom pre hmlovky. Inovovanú grafiku dostali predné svetlá, ktoré podčiarkujú dravosť. Vzadu zaujmú LED svetlá, nový zadný spojler a znížený difúzor zadného nárazníka.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Keď si vodič s pozorným okom sadne do športovej sedačky, zaujme ho nový volant, ktorý skvelo padne do rúk. Maximálne množstvo informácií o jazde poskytne 4,2-palcový multifunkčný farebný TFT displej, ktorý je k dispozícii vo výbave Executive Leather. Na ňom môžete sledovať rôzne informácie, akými sú napr. preťaženie, ukazovateľ priebehu krútiaceho momentu, stopky i prehľad najazdených časov na okruhu.


V interiéri použili kvalitnejšie materiály. Nájdeme ich na paneloch dverí, čalúnení sedadiel a stredovej konzole. Na palubnej doske sa nachádza 6,1-palcový displej informačného systému Toyota Touch 2 s možnosťou navigácie Go. Stredový panel a ovládacie prvky vo dverách sú v imitácii karbónu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

GT86 si získa iba špecifickú klientelu. Pre toto kupé sa rozhodne iba ten, kto hľadá zábavné auto s pohonom zadnej nápravy. Aj po modernizácii pod kapotou zostáva osvedčená pohonná jednotka 2,0 D-4S Boxer s výkonom 147 kW (200 k). Na výber je manuálna alebo automatická prevodovka. Nebuďte sklamaní, že nedošlo k žiadnej zmene motora. Toyoťáci sľubujú zlepšenie jazdných vlastností vďaka novým tlmičom. Vo výbave Sport ponúkajú tlmiče značky Showa, pri výbere verzie Executive Leather zasa ide o tlmiče Sachs. Japonci zároveň zvýšili tuhosť karosérie, čo tiež pozitívne vplýva na jazdné vlastnosti.


Toyota GT86 pre r2017 bude k dispozícii v siedmich farbách, a to v sivej, čiernej, striebornej, oranžovej, bielej, modrej a červenej. V rámci interiéru si môžete zvoliť z dvoch farieb, čiernej a z kombinácie čierno-červenej.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zdroj: Toyota