Prvou novinkou je Pit- BUL (Ballistic Undercarriage Lanyard). Ide o zariadenie, ktoré na prvý pohľad vyzerá ako spomaľovací prah. Po prejdení cez neho však vystrelí sieť, ktorá obmotá predné kolesá. Aktivácia siete prebieha na diaľku. Výsledkom toho je úplne zastavenie auta. Ďalej sa jednoducho nedostane. Celé zariadenie stojí 29 000 dolárov čo je v prepočte približne viac ako 22 tisíc €. Problémom je sieť. Je iba na jednorazové použitie a nová stojí 3000 dolárov (2300€). Tento systém by mohol nájsť svoje využitie na hraničných prechodoch alebo na vstupoch do vojenských zón.

V USA už možno neuvidíte žiadne staromódne pásy s hrotmi alebo strieľanie do pneumatík. Zlodeji budú končiť zamotaní v sieťach.

Druhou novinkou v boji so zločinom je NightHawk. Kufrík pri ceste nevzbudzuje pre priemerných unikajúcich zlodejov žiadne podozrenie. Celý systém je opäť riadený na diaľku. Po jeho aktivácii vystrelí na cestu pás s hrotmi. Tento je však podľa výrobcu bezpečnejší ako tie, ktoré poznáme dnes. Pás totiž vystrelí priamo pred unikajúce auto. Keď splní svoju úlohu zase sa stiahne smerom k základni. Policajti ani iné autá si pneumatiky nepoškodia. Cenu tohto zariadenia nepoznáme.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Dopravná polícia na Slovensku pripravuje revolúciu!