Zároveň klienti objavili trend zánovných vozidiel starých jeden až dva roky, ktoré sú oproti novým významne cenovo výhodnejšie.

„Začiatok roka je tradične obdobie, kedy ľudia z dôvodu ciest na zimné dovolenky často menia automobily za novšie,“ uviedla generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová a doplnila: „Aby sme zákazníkov v ich rozhodovaní o zmene vozidla podporili, rozhodli sme sa zlacnieť časť našej ponuky a to až o 3 500 €.“

Celková ponuka AAA AUTO na štrnástich pobočkách na celom Slovensku dosahuje takmer 4000 áut a v rámci novoročných zliav si zákazníci môžu zaobstarať napríklad luxusné SUV BMW X5 so zľavou 3 500 €, rodinné kombi Toyota Avensis so zľavou 2 500 €, obľúbený kompaktný hatchback Volkswagen Golf VII z roku 2013 so zľavou 2 500 €, trendy SUV Subaru Forester alebo Hyundai ix35 so zľavou 1 800 €, priestorné MPV Mazda 5 alebo Ford Galaxy so zľavou 1 800 €.

Ekonomická situácia zákazníkov sa za posledných niekoľko rokov zlepšila, čo dokazujú i každoročne sa zvyšujúce počty predaných automobilov nielen v sieti AAA AUTO. Zároveň klienti objavili trend zánovných vozidiel starých jeden až dva roky, ktoré sú oproti novým významne cenovo výhodnejšie. Podobný trend rastu predajov nových i ojazdených áut očakávajú odborníci aj v tomto roku, a to i vďaka zavádzaniu emisných zón v Európe, kedy si ľudia uvedomujú, že častejšia obmena automobilu bude pre nich v dôsledku znamenať nižšie náklady. Veľký vplyv má tiež dostupnejšie financovanie nákupu vozidla na splátky, nakoľko úroky úverov zostávajú na historických minimách. „Naši zákazníci v povianočnom období vítajú možnosť zaobstarať si auto na splátky, kedy iba u nás môžu využiť ponuku od štyroch najväčších spoločností na trhu a nezaťažiť si toľko rozpočet hneď na začiatku roka,“ uzatvorila Topolová.