Pozrite naň, no nevyzerá dobre? Nový Opel Mokka 2021 prichádza ako moderná interpretácia dizajnových retro prvkov známych z áut tejto značky nedávnej minulosti. Náhodná tak nie je len jeho predná maska pomenovaná Opel Vizor, ale ani výrazný zelený lak evokujúci veselý automobilový svet 70-tych rokov. A prečo začínam článok o novej Mokke ospevovaním jej dizajnu? Pretože sa mi jednoducho páči. Opel potrebuje zmenu a práve Mokka 2021 sa má postarať o to, aby ju začali vnímať aj mladší zákazníci tráviaci väčšinu svojho motoristického života v útrobách mestských džunglí. Opel Mokka preto reflektuje požiadavky súčasnosti a prichádza aj ako plnohodnotný elektromobil.

Nová Mokka má celkovú dĺžku 4,15 m a hoci je o 12,5 cm kratšia, než predchodca, jej kufor má porovnateľných 350 l. Rázvor sa skrátil len o 2 mm, zvyšok pripadá na kratšie previsy, čo má zlepšiť obratnosť auta v preplnených mestách. Tuhosť jej skeletu narástla o 30 %.

S francúzskymi génmi?

Technické partnerstvo s koncernom PSA nový Opel Mokka navonok celkom úspešne tají (stojí na francúzskej platforme CMP), nie je na ňom však nič zlé. Naopak, už technické údaje jej trakčného elektromotora napovedajú, že máme tú česť s koncernovou technikou. Max. výkon 100 kW (136 k), krútiaci moment 260 Nm a max. rýchlosť 150 km/h by mali užívateľom bohato stačiť. Akumulátor s kapacitou 50 kWh sa vraj na rýchlonabíjačke s výkonom 100 kW nabije na 80 % kapacity už za 30 minút a postačí na avizovaný dojazd 322 km (WLTP). Vodiči dostanú na výber tri jazdné režimy – Eco, Normal a Sport.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Obratný a príťažlivý

Okrem techniky je Opel hrdý aj na "mladistvý" dizajn svojej novinky, pričom nezabúda pritiahnuť pozornosť k prednej maske nazvanej Opel Vizor. Práve tá sa má stať poznávacím prvkom všetkých nových vozidiel značky Opel. Upozorňuje však aj na novú palubnú dosku, ktorej dominuje tzv. Pure Panel odrážajúci tvary spomínanej masky Opel Vizor (digitálny prístrojový panel má uhlopriečku 12 palcov). To už síce poriadne zaváňa marketingovými frázami, isté je však to, že nový Opel Mokka 2021 „loví“ najmä mladých zákazníkov a rozhodne im bude mať čo ponúknuť. Nielen v oblasti dizajnu, ale aj techniky a konektivity na súčasnej úrovni (stredový dotykový displej bude mať uhlopriečku 10 palcov, samozrejmosťou je Apple CarPlay a Android Auto).

O ostatných motorizáciách automobilka zatiaľ mlčí.